Reede, juuni 21, 2019
 

Näkitiigi süvendamine jätkub

Eelmisel aastal alustas vald Kärdlas Kalda tänaval asuva Näkitiigi süvendamist, kuid töö jäi pooleli. Praeguseks on tiigist järel kinnikasvanud lomp, milles lõksujäänud kalad.
Kärdla osavalla vanem Lauri Preimann ütles, et nüüd on plaanis tiik lõpuni süvendada. Kui eelmisel aastal korraldas tiigi süvendamist OÜ Hiiu Auto­trans, siis nüüd tellis Kärdla osavald töö OÜlt Kemehh.
Tööga on plaanis alustada juuli algul, eelnevalt aga tuleb veetase alandada nii madalale kui võimalik. “Töövõtja on juba sissevoolu tiiki tõkestanud ja enne tööde algust on plaanis allesjäänud vesi Nuutri jõkke pumbata ja ka kalad jõkke suunata,” selgitas Preimann.
Ta lisas, et töövõtja on kohustatud oma tegevuse eelnevalt keskkonnaametiga kooskõlastama.
Kalda tänava tiigi ehk Näkitiigi setetest puhastamise kirjeldus on toodud tööprojektis, mis kooskõlastati keskkonnaametiga juba 2017. aastal. “Siis, kui Hiiu valla kaasava eelarve raames tehtud ettepanek Näkitiigi puhastaja leidmiseks sai toetuse,” selgitas osavallavanem.
Tema sõnul olid eelmisel aastal vahetult enne tööde alustamist kaasatud kõik ametkonnad ning toimuvat hindas ja nõustas ka keskkonna­amet.
“Kahjuks ilmaolud ja teostamise aeg ei olnud tööde lõpule viimiseks soodsad,” põhjendas Preimann, miks töö mullu pooleli jäi.
Hiiu vallavalitsus tellis juba 2015. aastal Kärdla linnas voolava Nuutri jõe seisundi parandamise tööprojekti, milles on hinnatud nii Sadama tänava truubi ehk Suurtrummi seisukorda kui vee liikumist jões. Samas on kirjas, et Sadama tänava truupi tuleks remontida.
Preimann kinnitas, et Näkitiigi truubi avad on avatud ja vesi liigub, küll aga on truup tiigi veetasemest pisut kõrgemal: “Vajab selgitamist, kas tegemist on ehitusveaga või ongi selliselt meelega paigaldatud, et tiik tühjaks ei jookseks.”
Seost Näkitiigi madala veetaseme ja kiire kinnikasvamise ning elektrijaama tammi lõhkumise vahel Preimann tõenäoliseks ei pidanud. “Sellist seost küll ei näe, sest Näkitiigi kinnikasvamine on alguse saanud palju varem, kui elektrijaama pais kalapääsuks ümber ehitati,” ütles osavallavanem.

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411