Teisipäev, juuni 4, 2019
 

Merekool avab hooaja uue purjekaga

Sõru merekool pakub sel hooajal purjetamisõpet kahes sadamas – Sõrul ja Orjakus. Lisaks jõuab nädala lõpus Inglismaalt kohale uhiuus neljakohaline svertpaat
RS QUEST. “See on selline natuke suurem paat, kuhu mahub korraga näiteks treener ja erinevate oskus­tasemetega lapsed, samuti on see toekam ja merekindlam kui Optimistid,” kirjeldas merekooli eestvedaja Katrin Visnapuu.
“Võrreldes seniste, eelmisest sajandist pärit Optimistidega on see tohutu edasiminek, seda enam, et purjupaat on uus ja tuleb Sõrule otse Inglismaal Romseys asuvast tehasest,” ütles Visnapuu.
Erakordseks nimetas ta ka investeeringu mahtu, mis väikese klubi jaoks on päris suur – paat koos transpordiga maksab 8000 eurot. Suurema osa sellest sai Sõru merekool toetusena Swedbank Eesti noortespordi toetusmeetmest, toetasid ka Hiiumaa vald ja kohaliku omaalgatuse programm. “Märkimisväärse summa peame siiski ka omavahenditest leidma,” nentis Visnapuu. “Siin saavad kõik meile appi tulla ja Sõru muuseumi poes erinevaid tooteid ostes Hiiumaa noorte mereharidust toetada.”
Uus purjekas võimaldab Sõru merekoolis avada ka täiskasvanute õppe. Esimesed kogunemised toimuvad juba saabuval nädalalõpul. Reedel, 7. juunil kell 13 on Sõrul oodatud uued meresõbrad ja kell 15 purjetamisega juba varasemalt kokku puutunud meresõbrad. Päev hiljem, 8. juunil, kogunetakse kell 12 Orjaku sadamas.

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411