Teisipäev, juuni 4, 2019
 

Matto sai Piimafondi stipendiumi

erakogu
Eesti Maaülikooli Joosep Tootsi fond andis esmakordselt välja Piimafondi stipendiume. Kuue stipendiumi saaja hulgas on ka üks hiidlane – Johanna Matto.
Matto uurimisteemaks on “Kitsepiima kaseiini­mitsellide suuruse mõju piima laapuvusele” ja juhendaja Vilma Tatar.
Ühe stipendiumi suurus on 1500 eurot ja see jaguneb uurimistöö läbiviiva üliõpilase ja töö juhendaja vahel –1000 eurot üliõpilasele ja 500 eurot juhendajale.
Joosep Tootsi fondi nõukogu esimees Roomet Sõrmus ütles, et stipendiumi abil soovitakse kasvatada üliõpilastes huvi uurimistööde vastu, mis oleksid seotud kvaliteetse piima tootmisega läbi väärtus­ahela söödatootmisest ja loomakasvatusest kuni piima väärindamiseni.
“Piimafondi loomiseks andis tugeva tõuke paari aasta tagune sügav kriis piimanduses, mis pani otsima lahendusi, kuidas kindlustada kodumaise piimatootmise kestlikkus ja otsustasime panustada teadmiste kasvule Eesti piimatootmises,” selgitas Sõrmus.
Sõrmuse sõnul on piimandus meie põllu­majanduse kõige suurem tootmis­haru, mistõttu on selle temaatika toetamine olulise tähtsusega kogu Eesti põllumajanduse tulevikku silmas pidades. “Jätku­suutlikust piimandusest saame rääkida vaid juhul, kui meil on heade teadmistega piimakarjakasvatajad, kel on oma töös võimalik tugineda teadusuuringutele,” ütles Sõrmus.

 

Sildid: , , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411