Reede, juuni 14, 2019
 

Kõpu balletinädal tuleb taas

Eerik Ülevain
Balletinädal Kõpu rahvamajas, mis leidis möödunud aastal laste sooja vastuvõtu, tuleb sel aastal jälle. Emade tungival soovil on tänavu kavas ka täiskasvanute balletitunnid.
Eike Ülevain, kes tavaliselt õpetab balletti Tallinnas Tasa­pisi Tantsukoolis kinnitas, et juulis saab jälle nädal aega balletti õppida Kõpu pool­saarel. “Ilusas Kõpu rahva­majas toimuvad tunnid iga päev 15.–19. juulini,” teatas Ülevain ja lisas, et väike muudatus on seekord vanusegruppide trenniaegades. Nii tantsivad 8–12aastased kella 16–16.50ni ning 4–7aastaste balletitund kestab kella 17–17.45ni.
Õpetaja Eike Ülevain ootab balletti õppima nii poisse kui ka tüdrukuid, eelnev tantsukogemus pole tarvilik. Ballett aga annab juba varases elueas hea rühi, painduvuse ning arendab koordinatsiooni ja keskendumisvõimet.
“Saateks kõlav elav muusika on tänapäeva tantsu­stuudiotes üha haruldasem, ent selle väärtust balleti õppimisel ei saa alahinnata,” märkis Ülevain, et Kõpus saadab lapsi klaveril Kristiina Kivil. Reede õhtul aga saavad lapsevanemad ja sõbrad tundi vaatama tulla.
Tunni hind on sama nagu mullu – üks tund kallim, terve nädala ehk viie treeningtunni hind soodsam.
Emade tungival soovil toimuvad sel aastal ka täiskasvanute tunnid. “Need on füüsist tugevdavad treeningud, mis sisaldavad muuhulgas nii balleti kui ka Pilatese elemente,” selgitas Ülevain.
Täiskasvanute tunnid on esmaspäeval, 15. juulil, teisipäeval, 16. juulil ja neljapäeval, 18. juulil kella 17.50–18.45ni.
Tund sobib ühtviisi algajatele ja edasijõudnutele ning osavõtutasu on lastetunniga samas suurusjärgus. Registreerimine ja lisainfo meilil eikeylevain@gmail.com

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411