Teisipäev, juuni 18, 2019
 

Jaanituli süttib 15 kohas

Kärolyn Kivistik | Hiiu Leht
Kolmel päeval, 21.– 23. juunini süttivad osavaldade ja külade jaanituled vähemalt 15 kohas üle Hiiumaa, lisaks toimub muudki.
Reedel kolm jaanipidu
Mihkli talumuuseumis algab suvine pööriõhtu kell 19. Helle-Mare Kõmmus ja folkloorirühm Dagö tutvustavad pööripäeva kombetalitusi ja tantse, muuseumi õuel pakutakse einet ja Hiiu Naaditeatri näitemängu “Meite elu”. Suitsusaun on ka köetud.
Pühalepa eakate jaaniõhtu Kuri koolimaja õuel algab samal päeval kell 19. Kaasa tuleks võtta piknikukorv kaasa.
Kõpu jaanituli algab kell 21 Külamäel, kus pingelises võistluses selguvad Kõpu Jaan ja Kõpu Jaanika, õhtujuhid on Miko Malk ja Robin Niidas, muusikat teevad Sigrid Leigri ja Teet Kääramees.
Laupäeval seitse jaanipidu
Kell 20 süüdatakse Sõruotsa külade rändav jaanituli Viiri külas. Täpselt samal ajal algavad ka Sarve jaanituli, kus tantsuks mängib H3, ning küla jaanituli Tubala kiigeplatsil.
Jausa küla jaanituli süüdatakse vana saekaatri juures kell 20.30, puusa paneb nõksuma laulja ja laululooja Tago Laevameister.
Kõrgessaare osavalla jaaniõhtu Kõrgessaare mõisapargis algab kell 21 ja seal esineb Ivo Linna saatebänd Supernova, seekord küll Linnata.
Kell 21 algab jaanituli Männamaal, kus peotuju loob ansambel Peohiid ja kell 22 süttib Pullu jaanituli Kassariotsa sadamas. Viimasele peole pääsevad vaid täiskasvanud.
Pühapäeval süttib jaanituli kuues kohas
Luguse muruväljakutel algab kell 10 Jaaniturniir võrkpallis.
Keskpäeval algab Kõrgessaare korvpalliväljakul tänavakorvpallivõistlus Jaaniturniir harrastussportlastele.
Kell 18 süüdatakse Emmaste osavalla jaanituli Sõru sadamas, muusikat laseb Taavo Taelma ning kell 21.30 tuleb lavale Sulo.
Pühalepa osavalla jaanituli Hellamaa kiigeplatsil algab kell 19, vägesid juhatab Küla Karla ja muusikat teeb Poolen Bänd.
Kell 19 jagatakse Kärdla sadamas võidutuld ja kell 19.30 algab sealsamas linna jaanituli. Muusikat teeb Jagaspace, mis kombineerib eksootilisi instrumente elektroonilise muusikaga, väetantsu juhib Margit Foht ja koos punutakse pärgi.
Tärkma küla jaanitulele tulijaid oodatakse kell 20 sadamasse, muusikat teevad Elle ja Toomas Paap.
Käina osavalla jaanituli algab kell 20 Kassari kiigeplatsil, muusikalist meelelahutust pakub ansambel Kardemon ja järelpidu peetakse Pullu pubis.
Samal ajal, kell 20 hakkab pihta ka Lauka jaanituli koolipargis, külaselts toob lavale näitemängu “Hotell Barlanx”, järgneb tants elava muusika saatel.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411