Teisipäev, juuni 18, 2019
 

Iiukala bänd peab sünnipäeva

ARGO NURS
Iiukala bändil täitub juunis kümnes tegutsemisaasta ja sel puhul annab bänd kask tasuta kontserti: Kalana paadikuuris ja Orjaku külamajas.
Margit Kääramees, kes on enda kohta öelnud pillimehe naine ja bändi asjade koositaja, rääkis, et kümnendaks sünnipäevaks olid Iiukalal väga suured plaanid. Välja plaaniti anda omaloominguliste laulude plaat ning teha üleriigiline kontserttuur viies Hiiumaa sadamas, kuid plaadi väljaandmisel tekkis väike viivitus.
“Isegi kuupäevad sadamatega olid kokku lepitud, aga puudu jäid vaid mõned päevad ehk, et inimene plaanib ja saatus juhatab ja nii tuleb plaat välja natukene hiljem, kui sünnipäevakuul,” möönis Kääramees.
Selleks, et sünnipäev päris tähistamata ei jääks, on kõik fännid oodatud kahele kontserdile, millest Orjaku kontsert on kohe nagu sünnipäevapeo moodi kontsert ja teine, Kalana sadamas, veidi tagasihoidlikum.
“Kalana sadama kontserdi peamiseks toimumise põhjuseks on see, et olime lubanud Saksa filmitrupile, kes praegu just Hiiumaa eluolu filmimas on, et turnee Kalana kontserdil saab kalameestebändi filmida,” selgitas Kääramees. “Kuigi turnee jäi ära, siis Hiiumaa au hoidmiseks teeme kontserdi ikkagi ära!”
Kalana kontserdile tulevad appi kohalik külarahvas ja folkloorirühm Dagö ja loomulikult on kõik huvilised oodatud sellel väiksel kontserdil osalema.
Iiukala suur sünnipäevapidu algab Kassari kultuurineljapäevade raames neljapäeval, 20. juunil kell 19 Orjaku sadamas. Kääramees lubas, et pidu peetakse iga ilmaga: “Kui ilm ilus siis õues, kui mitte, siis saalimajas.”
Kontserdil tuleb esitusele läbilõige kümne aasta lugudest nii, nagu need bändimehi endid kõnetavad. Lisaks bändi praegustele liikmetele saab kontserdil näha-kuulata ka algkoosseisu liikmeid ja külalisesinejaid.
“Kindlasti tulevad laulma Kaupo Tartu, Raivo Avango ja Janno Elmi,” lubas bändi asutajaliige Leho Aaslaid.
Samuti löövad Orjakus kaasa Iiukala suured sõbrad tantsurühmast Sõle Segajad. “Peame siinkohal tõdema, et meil on palju häid sõpru, kellele püüame ise olla sama headeks kaaslasteks,” tänas Kääramees kõiki Iiukala sõpru, toetajaid ja muidu fänne nende koosoldud kümne aasta eest.
Bändi mõte sündis karaokebaaris
Iiukala bänd tuli kokku 2009. aasta juunis, kui kaks kalameest – Indrek Kääramees ja Leho Aaslaid – otsustasid koos muusikat tegema hakata. Aaslaid meenutas, et mõte sündis Tallinki laeva peal: “Kalanduse õppereisile sõites tekkis mõte, et teeks koos muusikat ja nii see käima läks.”
MTÜ Hiiukala õppereisil olles laulsid Indrek ja Leho koos laeva karaokebaaris ja tuli jutuks, et mõlemad on enne natuke bändi teinud – Leho tehnikumi aegu ja Indrek koduküla jaanitulepundis “Pool tooni mööda”.
Reisilt tagasi jõudes leidis Indrek Kääramees üles Käina kapelli vana kontrabassi ja seadis Leho n-ö fakti ette, et võiks koos harjutama hakata. Esimene koosmusitseerimine oli 6. juunil 2009, kui Orjaku küla Mäeotsa talus tähistati MTÜ Hiiukala esimest sünnipäeva.
Kuna kahekesi kitarri ja kontrabassiga jäi muusikaline kõlapilt lahjaks ja ka vokaalile oli vaja tuge, kutsuti oktoobris punti Janno Elmi. Projektipõhiselt ehk siis vastutusrikkamate esinemiste juures käis bändi algusaastail abiks akordionil Kersti Rõbtšenko, kellest nüüdseks on saanud Iiukala põhiliige. Tänaseks ongi bänd neljaliikmeline – põhikoosseisu kuuluvad Indrek Kääramees, Leho Aaslaid, Kersti Rõbtšenko ja Taavo Taelma.
Iiukala sünnipäevakontserdid algavad Kalana paadikuuris kolmapäeval, 19. juunil kell 20 ja Orjaku külamajas neljapäeval, 20. juunil kell 19.

 

Sildid: , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411