Teisipäev, juuni 4, 2019
 

Hiiumaa kodutütred võistlesid Ernakesel

IIRIS PROSA
Kaitseliidu noorte­organisatsiooni Kodu­tütred vabariiklik võistlusmatk Ernake toimus sel aastal 17. ja 18. mail Läänemaal Tuksi ja Nõva piirkonnas.
Võistlusest võtsid osa nelja­liikmelised võistkonnad igast ringkonnast ning külalisvõistkonnad Lätist ja Leedust.
Ligikaudu 40 kilomeetri pikkusel rajal pidid võistkonnad liikuma jalgsi ja varjatult ning täitma etteantud ülesandeid. Kontrollpunktides tuli tunda Eesti põhiseadust, meditsiini, morset, pidi oskama paadiga sõita, luurata, kasutada käsiraadiojaama, läbida takistusrada ning täita tähelepanu- ja üllatusülesandeid.
Ernakese võitja kuulutati välja 18. mai õhtul ja selleks oli Tallinna ringkond. Matka võitjad saavad juba augustikuus sõita Eestit esindama Rootsi Vällingesse noorte militaar­sportlikule võistlusele.
Kodutütarde Hiiumaa jaoskonda esindasid Triin Helimets, Maret Reismaa, Viktoria Lohk ja Kertu Liisa Põtter. Tiimi aitasid moodustada Hiiumaa vabatahtlikud noortejuhid, kes nägid just neis kõige enam potentsiaali ja suutlikkust võistlusmatk edukalt sooritada. Seda tüdrukud ka tegid, saavutades tubli kümnenda koha. Peamiseks rahulolevaks emotsiooniks oli, et kõik nad ületasid iseend nii vaimselt kui füüsiliselt.
“Rada planeerides panime pigem rõhku tüdrukute oskustele lahendada ülesandeid meeskonnana,” selgitas üks võistluste peakorraldajaid, Lääne maleva noorteinstruktor Kaidi Sits. “Siiski oli rajal põnevaid nüansse, seega oli oluline ka liikumisstrateegia hästi läbi mõelda.”
Võistlusmatka eesmärgiks on kontrollida võistkondade võimet täita etteantud ülesandeid, testida võistlejate füüsilist vastupidavust, olles rajal 17 tundi järjest, aga arendada ka nende meeskonnatöö­oskusi.
“Kodutütarde organisatsiooni üheks peamiseks ülesandeks on kasvatada noortes valmisolekut kaitsta Eesti iseseisvust, õpetades neile otsustamis- ja vastutus­võimet, Eestimaa looduse tundmist, oskust märgata kaaslasi ning palju muud,” ütles Kodutütarde peavanem Ave Proos. Ta lisas, et on uhke iga tüdruku üle, kes oma vaimsed ja kehalised võimed Ernakese rajal proovile paneb. Peavanem leidis, et ainult mugavus­tsoonist välja astudes on võimalik testida enda valmisolekut teha tiimitööd, oskust anda esmaabi või sitkust läbida ööpimeduses kümneid kilomeetreid.
Sel aastal juba 17. korda toimunud matk kulgeb mööda Eestimaa eri paikasid ning igal aastal korraldab Ernakese võistlust erinev Kodutütarde ringkond. Järgmisel aastal toimub matk juba Valgamaal.

Merje Reismaa
Lääne maleva noorteinstruktor

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411