Teisipäev, juuni 11, 2019
 

Draamateatri “Kontrabass” kutsub vaatama

erakogu
Paari nädalase vaheajaga on Eesti Draamateater taas Hiiumaad väisamas ning seekord on meil teatri­sõprade jaoks kaasas tõeline maiuspala, Patrick Süskindi “Kontrabass”, näidend, mille kirjutamiseks autor mitme aasta vältel nimitegelase olemusse ja kõlamaailma süüvis.
Laval harutab väärika pilli hingeelu või õieti oma kooselu kontrabassiga tragi­koomilises võtmes lahti mees, kes on oma suure pilliga justkui kokku laulatatud. Kontrabass annab talle leiva lauale, veedab temaga õhtuid ja sekkub aktiivselt isegi suhetesse vastassugu­poolega.
“Iga muusik kinnitab teile meelsasti, et orkester võib igal ajal loobuda dirigendist, aga mitte kontra­bassist,” ütleb ta, kuid lisab samas, et tegemist on kohmaka ja tohutult ebakäepärase pilliga, mis näeb välja nagu vana paks naine. Pikema kogemusega
teatrivaataja mäletab kindlasti Vanalinnastuudio
lavastust, kus torisevat Meest Suure Pilliga mängis Aarne Üksküla. Värskes Rein Oja lavastuses jagab pilliga maid sooja lavasarmiga Guido Kangur ja kontrabassi kõige säravamaid, nõtkemaid ja musikaalsemaid külgi toob laval esile võrratu Mingo Rajandi.
Lugu mehest ja tema suurest pillist on Käina huvi- ja kultuurikeskuse laval Sõru Jazzi soojendamas juba täna, 11. juunil ja homme, 12. juunil kl 19.
Piletid on müügil Käina osavallamajas, Piletimaailma müügikohtades ja teatri kodulehel.
Tanel Tomson

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411