Reede, juuni 21, 2019
 

Coop Rimi algatusega kaasa ei lähe

Sigrid Leigri | Hiiu Leht
Rimi kauplused suletakse jaanilaupäeval varem, sama teeb Selver, aga Hiiumaa Coop algatusega kaasa ei lähe.
“Oleme liikumas selles suunas, et toidukauplused on tähtsamate pühade ajal lausa kinni või avatud vähem,” teatas Rimi Eesti juht Vaido Padumäe saadetud pressiteates. “Meile on oluline, et teenindajad, kes soovivad pühad veeta perega, saaksid seda teha – tahame tööandjana olla võimalikult paindlikud ning arvestada oma töötajate soovidega.”
Padumäe tõdes, et Eesti inimesed on harjunud tegema oma ostud viimasel hetkel ning eriti selgeks saab see vahetult enne igasuguseid pühi, mil järjekorrad pikad ja müüjatel käed-jalad tööd täis hilisõhtuni.
“Mujal Euroopas on enamus kauplusi olnud pühade ajal suletud juba aasta­kümneid ning inimesed on õppinud oma oste planeerima,” märkis Padumäe. “Meie hakkame sellesse punkti jõudma alles praegu ning ma loodan, et kliendid suhtuvad meie otsusesse mõistvalt.”
Padumäe leidis, et isegi, kui pood suletakse jaanilaupäeval kaks tundi varem, peaksid poekülastajad jõudma selle aja sees oma ostud ilusti tehtud.
Ka avatakse 24. juuni hommikul Rimi kauplused hiljem ning lisaboonusena saavad töötajad oma kauplustes teha pühade ajal soodsamaid oste.
Kärdla Rimi Mini on pühapäeval, 23. juunil avatud kella 9–20ni ja esmaspäeval, 24. juunil kella 10–22ni. Tavaliselt on pood avatud kella 9–22ni.
Selveri tööaeg lühem
Hiiumaa Selveri juhataja Krista Metsand ütles, et ka nende kaupluses on pühade ajal tööaeg lühem. Kuna aga tavapäraselt on Selver Kärdla teiste kauplustega võrreldes kõige kauem lahti, võrdsustub neil tööaeg neil kahel päeval teiste kaupluste tavapäraste
lahtiolekuaegadega. Nii on Selver pühapäeval, 23. juunil avatud kella 9–22ni ja esmas­päeval, 24. juunil kella 11–22ni. Muudel päevadel kella 9–23ni.
Coop avatud tavaliselt
Hiiumaa tarbijate ühistu juhataja Kaja Antons ütles, et kuna jaaniaeg on üks kõige rahvarohkemaid aegu saarel, siis klientide paremaks teenindamiseks on Coop Hiiumaa kauplused jaanilaupäeval avatud tavapäraselt. Hiiu Konsum Kärdla keskväljakul on tööpäeviti avatud kella 7.30–21ni, nädalavahetusel 9–21ni, Tormi Konsum aga iga päev kella 9–22ni.
“Kuna meie kauplustes toimub töö graafiku alusel, siis on kõikidel meie töötajatel jaaninädalavahetusel üks või enam vaba päeva ning võimalus jaanipidustustest osa saada,” selgitas Antons.
Veel viitas ta, et ka Hiiumaa jaanituled on nädalavahetuse peale ära hajutatud: “Nii­samuti nagu on korraldatud ka meie kaupluste kollek­tiivide töö.”

 

Sildid: , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411