Teisipäev, mai 7, 2019
 

Uus Keskväljak valmib alles järgmiseks suveks

Harda Roosna | Hiiu Leht
Kärdla uue Keskväljaku ehitustööd oleks pidanud algsete plaanide järgi juba alanud olema, nüüd aga on ehitustöödeks planeeritud alles aasta lõpp.
Kui enne jõule Kärdla Keskväljakule kändudest kuuse­installatsioon paigaldati, ütles vallavanem Reili Rand, et see teisaldatakse alles siis, kui algab uue väljaku ehitus. Mõned nädalad tagasi viidi jõulupuu juba minema ning oleks võinud arvata, et peagi läheb uue Keskväljaku ehituseks. Nii see siiski pole, sest ehituse algus venib veelgi.
Hiiumaa valla arengu­osakonna juhataja Monika Pihlaku sõnul on Keskväljaku hanke koostamine ehitaja leidmiseks lõpusirgel. “Tegemist on väga suure ehitusprojektiga, mille jaoks oleme teinud põhjalikku eeltööd,” selgitas Pihlak, miks projekt veninud on.
Ehituse riigihanke kuulutab vald välja sel või järgmisel nädalal.
Pihlak lisas, et projekti on viimase kuu jooksul erinevatel põhjustel korrigeeritud: “Projekti on korrigeeritud eelkõige ekspertiisi käigus tulnud ettepanekute kohaselt, mille valguses on täpsustatud ka ehitusalade liitumist olemasolevate kruntidega ning muudetud lahendusi sujuvamaks.”
Ta tõi näiteks, et muudeti üht haljasala selleks, et Põllu tn 1 majale oleks parem juurde­pääs, samuti jääb endisel kujul alles REKO kaupluse esine haljasala ja mänguväljak kolib linna maale.
Arenguosakonna juhataja sõnul algavad ehituslikud eeltööd eeldatavalt siiski augustis, ehitustööd aga on planeeritud aasta lõppu. “Kuna rajatakse ka haljastust, siis tulenevalt ilmastikuoludest ja istutustingimustest on uus Keskväljak valmis ilmselt aprill-mai 2020 ehk järgmiseks suveks,”  märkis Pihlak. Esialgsete plaanide kohaselt pidid ehitustööd lõppema selle aasta lõpus.
Keskväljaku äärsetele ette­võtetele mõjub ehituse lükkumine ilmselt positiivselt, sest algsete plaanide kohaselt oleks pidanud väljak sel suvel liikluseks suletud olema, nüüd jääb aga avatuks terveks suveks.
Kärdla Keskväljaku ümberehitamiseks eraldati piirkondade tugevdamise programmist juba mullu 1,58 miljonit eurot. Ehitusmaksumus algsete plaanide järgi peaks olema aga 1,86 miljonit eurot, millest omavalitsus investeerimis­laenuna panustab 279 000 eurot. Aasta alguses ütles Pihlak, et hanke tulemuse selgudes võib see siiski veel muutuda.

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411