Teisipäev, mai 7, 2019
 

Selgusid tantsupeole pääsenud

Nädalavahetus tõi kinnituse Hiiumaalt tantsupeole pääsenud kollektiivide kohta. Peole on minemas üksteist tantsurühma ja neli võimlemisrühma kokku 195 osalejaga.
Pühapäeval, 30. juunil asuvad Tallinna poole teele Tiina Tantsustuudio kolm rühma ning naisvõimlemis­rühm Liine, noorte segarühm Patsiusti, naisrühmad Taherpill, Sega­pidi, Kohvilähkrid, Hiiu Sõlg, segarühmad Sõle Segajad 1 ja 2, Taidelaid ning segarühma Matsakad hiidlaste osa.
Esmaspäeval, 1.juulil liituvad tantsuperega Emmaste põhikooli 7.–8.klassi segarühm Nobejalad ja pererühm Mõisakad. Ees ootavad väljaku­proovid, tantsupeo etendused 4. –5. juulil ja rongkäik
6. juulil. Loomulikult saavad kõik tantsijad olla osalised ka laulupeol, kas siis laulukaare all laulmas või publiku hulgas kuulamas-
vaatamas.
Kogu seda peolisteväge on ette valmistanud õpetajad Tiina Kaev, Jaanika Kuusk, Helgi Taelma, Maigi Taelma, Helle-Mare Kõmmus, Terje Saviauk ja Rauno Zubko.
Töö peo repertuaariga aga ei lõpe, sest 19. mail ootab õpetajaid ees jooniste seminar Paides ja seejärel põhjalik kodutöö, et võimlejad ja tantsijad tunneksid ennast tantsuväljakul nagu kodus.
Helle-Mare Kõmmus Hiiu maakonna laulu- ja tantsupeo kuraator

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411