Reede, mai 31, 2019
 

Peatoimetajad nõuavad posti­seaduse täitmist

Eesti meediaettevõtete liitu kuuluvate väljaannete peatoimetajad pöörduvad Eesti Vabariigi valitsuse poole palvega tagada postiseaduses sätestatud universaalse postiteenuse täitmine, konkreetselt perioodika koju­kanne seaduses ettenähtud päevadel ja vastavalt kvaliteedistandardile.
Praegu on Eestis tekkinud olukord, kus mitmes piirkonnas (näiteks Raplamaal ja Jõelähtme vallas Harjumaal) ei jõua post tellijateni mitme päeva jooksul, mistõttu on lugejad hakanud ajalehtede tellimustest loobuma.
“Anname endale aru Omniva majandusprobleemidest, kuid eelmisel aastal suurendas riik maakoju­kande dotatsiooni poole miljoni euro võrra ning nüüd on dotatsiooni suuruseks 1,8 miljonit eurot aastas,” märgivad peatoimetajad peatoimetajate päeval vastu võetud avalduses. “Oleme asunud Omnivaga läbirääkimistesse selgitamaks, kas see summa on piisav. Loodame, et selles küsimuses jätkub ka kolmepoolne dialoog – riik, Omniva, väljaanded. Olenemata tulemustest, peaks vahepeal olema tagatud teenuse jätkumine vastavalt seadusele.”
Pöördumisele kirjutasid alla Eesti meediaettevõtete liidu peatoimetajad kolma­päeval, peatoimetajate päeval Tallinnas.
Hiiu Leht on Eesti meediaettevõtete liidu liige.

 

Sildid: , , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411