Teisipäev, mai 14, 2019
 

Maikuu – orienteerumiskuu

Eesti olümpiakomitee, ühendus Sport Kõigile, Eesti orienteerumisliit ja kultuuriministeerium kuulutasid maikuu orienteerumiskuuks. Kõiki huvilisi sõltumata vanusest, soost ja kehalisest vormist oodatakse tutvust tegema Eesti ühe populaarsema ja kõigile jõukohase liikumis­võimalusega. Eesmärgiks anda kõigile liikumishuvilistele orienteerumisalaseid praktilisi teadmisi ja oskusi.
15. mai aga on kuulutatud ülemaailmseks orienteerumispäevaks, kuhu on võistlusi registreerinud 80 riiki. Päeva tegevusi on pikendatud tervele nädalale ja Eestis kogu maikuusse.
Hiiumaa orienteerujate klubi (HOK) korraldab sel puhul mais lisaks tavapärastele orienteerumisneljapäevakutele Emmaste koolis orienteerumispäeva ja Emmaste lasteaias väikese orienteerumisvõistluse.
Hiiumaa neljapäevakute 43. hooaeg algas 25. aprillil Palukülas. Rajameister Anu Saue valmistas ette ka algajatele nööriraja, kus parimad olid Mia Esta, Atso Kesküla ja Saskia Lukkonen. 74 osavõtja seas olid kiiremad pikal rajal Siiri Talts, keskmisel Herta Kesküla, lühikesel Marta Maripuu ja valikrajal Eliise Kesküla.
2. mail oli võistlusmaastikuks Malvaste ja rajad tegi Tanel Esta. Parimad ajad said pikal rajal Peedo Pihlamägi, keskmisel Toomas Mast, lühikesel Martin Samorodni, valik­rajal Marika Koppel. Kokku startis 41 orienteerujat.
9. mail toimunud neljapäevaku 49 osavõtja hulgast said parimad ajad kirja pikal rajal Mart Eller, keskmisel Triin Helimets, nöörirajal Joosep Esta, valikus Anne Jaakson. Kokku käis Käinas orienteerumas 112 huvilist.
Tulemused ja info päevakute kohta leiab www.hok.ee

Eda Tärk ,
HOK

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411