Teisipäev, mai 21, 2019
 

Lasteaia suurremont jääb ära

Harda Roosna
Kärdla lasteaia selleks suveks plaanitud suurremont jääb ära, kuna riigihanke tähtajaks laekunud ainus hinnapakkumine osutus liiga kõrgeks.
Tähtajaks, 8. maiks tegid Kärdla linna Kalda tänav 11 lasteaia rekonstrueerimiseks ühispakkumise OÜ Arens Ehitustööd ja OÜ Dreibau. Pakkumuse kogumaksumuseks oli 706 000 eurot koos käibemaksuga.
Hiiumaa vallavanem Reili Rand ütles, et vallavalitsus otsustas hanke nurjunuks tunnistada.
“Kärdla lasteaia soojustamise ja ventilatsioonitööde ehitushanget avades tabas vallavalitsust reaalsus, et tööd läheks valla jaoks ligi kaks korda kallimaks,” selgitas vallavanem.
KIK eraldas lasteaiale toetusena üle 276 000 euro, valla omapanuseks planeeriti 217 000 eurot ja projekti kogumaksumuseks 493 000 eurot. Seega ületas pakkumine algselt kavandatud eelarvet 213 000 euro võrra ehk enam kui 40 protsenti ja vald pidanuks projekti panustama 430 000 eurot.
“See pani vallavalitsust uuesti tööde mõistlikkuse ja otstarbekuse üle mõtlema,” ütles vallavanem.
Kokkuvõttes jõudis valla­valitsus järeldusele, et planeeritud tööd lahendaks lasteaia probleemid vaid osaliselt ning pidades silmas eelkõige laste vajadusi, ei ole mõistlik nendeks nii palju kulutada.
Parem ehitada uus
Rand selgitas, et lasteaed vajaks uuendustöid suuremas mahus, kui oli plaanis teha selle projekti käigus. “Kui suunaksime praegu viissada tuhat eurot omavahendeid soojustamiseks ja ventilatsioonitöödeks, viiks see Hiiumaa valitsejad kolme-nelja aasta pärast mõttele, et sinna hoonesse on hiljuti investeeritud ja võtame prioriteediks teised objektid,” ütles vallavanem.
Vallavalitsus on uurinud ka seda, mis maksaks uue lasteaia ehitus ja see on suurusjärgus 2 miljonit eurot. “Selles valguses tundub mõistlikum uue lasteaia ehitamine,” ütles vallavanem.
Rand lisas, et juba sel sügisel teeb vallavalitsus muutmisele minevasse eelarve­strateegiasse muudatus­ettepaneku kavandada eelseisvateks aastateks eelarve­vahendid nii uue lasteaia ettevalmistustöödeks kui ka rajamiseks.
Hädavajalik tehakse oma jõududega
Kärdla osavalla vanem Lauri Preimann ütles, et sel aastal lasteaia Kalda tänava majas remonti siiski tehakse. Kavas on teha seda, mille kohta on päästeamet teinud ette­kirjutusi – uuendada evakuatsioonivalgustus, nõrkvoolukaabeldus ja veeboiler ning taotleda elektripaigaldisele nõuetekohasuse tunnistus.
Probleemiks on ka lasteaia lekkiv katus. “Peame veel arutama, millises mahus töid on vaja katuse parandamiseks, aga plaanis on see samuti esimesel võimalusel ära teha,” selgitas Preimann.
Kuna remont algsel kujul jääb ära, lasteaed sel suvel Kärdla põhikooli ruumidesse ei koli.

 

Sildid: , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411