Reede, mai 10, 2019
 

Koolipere kevadine koristuspäev

Margit Kagadze
Nagu mitmel varasemal aastal, panid ka sel aastal Kärdla põhikooli õpilased oma käed külge, et teha kodulinn puhtamaks.
Kuna Kärdla põhikool kuulub nii ettevõtliku kui ka liikuma kutsuva kooli võrgustikesse, siis sellised ettevõtmised aitavad meil täita mõlema eesmärke.
1.–6. klasside 200 õpilast koos õpetajatega kogunesid 30. aprilli hommikul Kärdla Linnapargis. Tervitussõnad ütles Hiiumaa valla poolt Mirjam Savioja ning mälestuseks vahvast päevast tehti traditsioonilised klassipildid.
Koristamiseks jaguneti klasside kaupa. Igal klassil oli kaart, kuhu märgitud teed, mille äärtelt rämps tuli kokku koguda. Kogutud prügi pakiti kottidesse, kus see jäi ootama prügi­autot. Päeva käigus koguti umbes 40 kotti prügi. Kõik kotid olid 150liitrised.
Õpilased leidsid koristustalgute käigus üles palju “kadunud” esemeid. Näiteks kõrvaklapid, mobiiltelefoni, lokitangid, kontsa­kinga, tulekustuti ning lugematul hulgal erinevaid pakendeid. Naljaga pooleks võiks linnaelanikele ja külalistele soovitada oma asjadel paremini pilku peal hoida, et neid järgmisel aastal poleks vaja nii palju kraavidest ja teeäärtelt koguda.
Lisaks koristamisele tuli õpilastel märgata ka nurmenukke. Nimelt osaleb osa Kärdla põhikooli klassidest põneval kodaniku­teaduse algatusel “Nurmenukutalgud”. Nende talgute käigus on Tartu Ülikooli teadlastel ja Eestimaa looduse fondil plaan koguda väga lühikese ajaga teadustööks vajalikke andmeid üle kogu Eesti. Seda saab teha ainult nii, et paljud inimesed on kaasatud, sest nurmenukud õitsevad vaid paaril nädalal.
Koristuspäeva lõppedes oli rõõm kuulda, et noorte hinnangul oli rämpsu vähem kui eelmisel aastal.
Täname Hiiumaa valda hea koostöö eest ning meie soov on, et see tore tava kestaks veel kaua.

Liisi Mäeumbaed
Kärdla põhikooli õppejuht

 

Sildid: , , , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411