Reede, mai 10, 2019
 

Isamaa ilust laulab sada häält

Liina Luik
erakogu| Hiiu Leht
Kärdla mudilaskoori tegevusaastat tähistab järgmisel reedel ühiskontsert “Ilus oled, isamaa!”, kus astub üles üle saja laulja.
Kontsert on kantud Eesti laulupidude juubelipeo “Minu arm” tuulest, kuid selle sündimise algpõhjused on palju sügavamal – dirigendi südames. Kärdla põhikooli mudilaskoor on Raili Kaibaldi südamelöögiks olnud ühe aasta. Lühikesse aega on mahtunud kaks kontserti “Laul sai otsa” ja “Naeran tuppa päikese”.
Raili Kaibald ütles, et tema suureks sooviks on istutada Hiiumaa kõige väiksematesse lauljatesse just koorilaulu ja kooslaulmise seeme, millele saaks kasvada tugevad juured. “Pean ääretult oluliseks elavat eeskuju, sest see lisab õppeprotsessile hoogu ja motivatsiooni,” rääkis Kaibald. Just sellest sündis ka mõte korraldada kontsert, kus esinevad koos Tallinna muusikakeskkooli (TMKK) mudilaskoor, Kärdla põhikooli mudilaskoor ja Kärdla Kammerkoor.
“TMKK koori peetakse Eesti parimaks mudilaskooriks, kus laulavad väga motiveeritud ja hingega muusika juures olevad lapsed,” selgitas dirigent. “Arvan, et just selline eeskuju nakatab ka Hiiumaa lapsi rohkem koorilaulu avastama ja tahtma sellega tegeleda, Kärdla Kammerkoor aga toob lasteni täiskasvanute koorilaulu kõla.”
Kaibald tõdeb, et koorilaul nõuab väga suurt püsivust ja pikka aega, et selle ilu saaks õitsele puhkeda ja tema soov on, et koorilaul muutuks Hiiumaal loomulikuks haridustee osaks. “Läbi selle õpivad lapsed eluks väga vajalikke väärtusi, et kasvada terveks ja tugevaks – ennast ja teisi hindavaks inimeseks,” on ta veendunud.
Kontserdil “Ilus oled, isamaa!” astub lavale 80 laululast, Kärdla Kammerkooriga ühtekokku on lauljaid 110, kes laulmisega oma hinge toidavad.
Dirigent ütles, et kontsert kannab endas tulevase laulupeo “Minu arm” mõtteid, aga kindlasti kuuleb ka lustlikke kevadlaule, milles rõkkab laste rõõm kogu oma eheduses ning muidugi ei jää ütlemata ilusad sõnad emadele.
Kontsert Kärdla kultuuri­keskuses algab reedel, 17. mail kell 16. Kontsertmeister on Katrin Peitre, dirigendid Jaanika Kuusik, Leiu Tõnissaar ja Raili Kaibald.
Kontsert on kuulajaile tasuta, seda toetavad Hiiumaa vallavalitsus, Kärdla põhikool, Hiiu valla kultuuri ja vaba aja keskus ning lapsevanemad.
Mudilaskoori ja kammerkoori tegevusaasta selle kontserdiga veel ei lõppe. Ees ootab 4. juunil toimuv Tuleolemise Teekond, kus Käinas Tobiase majamuuseumi õuel laulavad kõik Hiiumaa koorid. Laulupeole pääsemise otsust tuleb mudilaskooril veel oodata, aga dirigendi sõnul on juba Hiiumaa n-ö väikesel peol osalemine mudilas­koorile suur elamus.
“Olen väga õnnelik ja tuliselt tänulik ka lapsevanematele, kes minu ideede ja nende elluviimisega alati mind on toetanud,” tänas Raili Kaibald.

 

Sildid: , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411