Reede, mai 3, 2019
 

Ilusast Villemist tagasi Vetsi Talliks

FB
Kaks hooaega Ilusa Villemi nime all tegutsenud pubil ja majutuskohal on uus omanik ja vana nimi.
Ettevõtjate Tiina ja Sander Kopli OÜ Mainegrupp ostis Ilusa Villemi pubi ja selle juurde kuuluva puhkeküla kinnistu ning taastas selle nime kujul Vetsi Talli puhkeküla.
“Ühtpidi oli pakkumine hea ja teistpidi on see teatud konsolideerumine, et omada suuremat turgu,” põhjendas ostu Sander Kopli. “See annab eelised – konkurents väheneb ja sul on töötajatega parem asju kombineerida – positsioon ju paraneb, kui on lähestikku asetsevad ettevõtmised.”
Kopli ei looda, et ost turgu juurde tooks, majandamise efektiivsus aga peaks tema hinnangul paranema.
OÜ Mainegrupp reklaamib oma kodulehel Vetsi Talli puhkeküla kui ööbimispaika ja pidudeks sobilikke ruume. Kopli ütles, et südasuveks avatakse see igapäevaselt ka toitlustusasutusena.
Vetsi Talli kinnistu ostis Mainegrupp märtsikuus seniselt omanikult OÜ Buenas Kassari, mille omanikud Mati Tusov, Peeter Lillestik ja Triinu Pihel. 20 aastat kandis Ester Tammise ja Toivo Platovi juhitud söögi- ja majutuskoht nime Vetsi tall, nagu ka enne samal kohal asunud tall.
Uus ettevõtja tegi tallis põhjalikke ümberehitusi ja pani ka uue nime – Kassari mõisa kutsari, Villem Tamme hüüdnime Ilus Villem.
Saare suurim
Aastal 2001 asutatud Mainegrupp on Hiiumaa suurim turismiettevõte, mis haldab viit majutuskohta ja kolme toitlustuskohta. Kassari Puhke­keskuses, hotellis Lõoke, hotellis Liilia, Kassariotsa puhkemajas ja Vetsi Talli puhke­külas kokku on paarsada voodikohta. Toitlustust pakub ettevõte Käinas Liilia hotellis, Kassaris grillis Lest@Lammas ja nüüd ka Vetsi Talli puhkekülas.
Käinas asuv ööklubi Carriba, mis algul oli avatud igal nädalavahetusel, on nüüd lahti vaid kontsertide ajal. “Teeme ühekordseid üritusi, igapäevaseks lahtiolekuks inimesi väga ei ole kohapeal, sellepärast teeme, kui saarel on rahvast rohkem,” selgitas Kopli. Lisaks korraldab Maine­grupp Kala ja Õlle festivali ning valmistab koduõlut.
Puhkekeskuse laiendus
Käina valla maadel tegutsev Mainegrupp esialgu mujale saarele laienemist ei plaani, aga kui mõni hea pakkumine tuleb, on Sander Kopli seda valmis kaaluma. Enne aga tahaks ta valmis ehitada Kassari puhkekeskuse laienduse. Praegu on Kassari puhke­keskuses 15 numbri­tuba; üheksa kahekohalist, üks peretuba ja viis apartementi. Laiendusega tuleks lisaks veel sada majutuskohta. “Tuleb kaks täiesti uut hotellihoonet, kus on üsna suured toad,” selgitas Kopli, kelle sõnul saare ühes populaarsemas turismipiirkonnas Kassaris jääb suviti majutuskohti vähekski. “Sellest just plaan, et teha sinnakanti kolmeks suvekuuks lisakohti.”
Mainegrupp pakub aasta­ringi tööd paarikümnele inimesele, suvehooajal on tööl 60 inimest. Kopli ütles, et tulemaks edukalt toime vähese kogemusega suvetöötajatega, tuleb korraldada koolitusi ja hoida pädevat põhitiimi, kes suvist tegevust toetab.
Aastatel 2015–2017 oli Maine­grupi müügitulu keskmiselt 700 000 eurot aastas, 2015. aasta 20 000eurone kahjum kasvas 2016. aastaks 26 000eurose kasumini, 2017. aastal vähenes kasum alla 10 000 euro.

 

Sildid: , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411