Teisipäev, mai 28, 2019
 

Hiidlased virisevad saarlastest vähem

Uuringufirma Norstat viis aprillis läbi küsitluse, millest selgus, et 59 protsenti Hiiumaa elanikest arvab, et nende kaasmaalased vinguvad liiga palju.
Uuringu tellinud Tele2 turundusdirektori Ines Estrini sõnul viidi küsitlus läbi selleks, et selgitada välja, kas stereotüüp pidevalt virisevatest eestlastest vastab tõele ja kas inimesed ise peavad seda probleemiks.
Estrini sõnul selgus uuringust muuhulgas, et ka Hiiumaa elanikele endale meeldib viriseda ning 51 protsenti maakonna elanikest tunnistas, et on seda viimase ööpäeva jooksul endamisi või avalikult teinud. “See tundub palju, aga on siiski riigi üks madalamaid näitajaid – näiteks Saaremaa elanikest tervelt 71 protsenti tunnistas viimase ööpäeva jooksul millegi üle nurisemist,” rääkis Estrin. See näitab tema hinnangul, et Hiiumaal on elu hea ja inimesed helged.
Virisemine pole tema sõnul alati halb, vaid võib ka elu edasi viia. “Kui Tele2 kliendid millegi üle kurdavad, siis me tegeleme probleemi lahendamisega ning see teeb tugevamaks,” tõi ta näite, et levi üle kurtmise tulemusena on 99 protsenti Eestist nüüdseks kaetud väga korraliku ühendusega.
“Ja kui inimesed kurtsid siduvate lepingute ja leppe­trahvide üle, siis lõpetasime need ka ära,” ütles Estrin.
Kokku osales aprillis läbi­ viidud uuringus 1078 inimest.

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411