Reede, mai 17, 2019
 

Emadepäevajooksu tase kõrge

Tiina Koit
Laupäeval oli Emmaste kandis märgata tava­pärasest oluliselt kiiremat liikumist – toimus traditsiooniline Emade­päevajooks. Osales üle 90 jooksusõbra ning kui lapsi oli oodatust veidi vähem, siis põhidistantsil ei ole nii kõrget taset varasematel aastatel nähtudki.
Meeste arvestuses eraldus kohe distantsi alguses kaks kiiremat, kes suure osa 6,7 kilomeetri pikkusest rajast koos liikusid. Alles vahetult võistluskeskusesse, mis asus noorte­keskuse kõrval, jõudmise eel näitas Mihkel Tammeveski konkurendile kandu ja lõpetas jooksu ajaga 24 minutit 16 sekundit. See tähendab, et võitja liikus tempoga 3 minutit ja 37 sekundit kilomeetri kohta.
Teiseks tuli endine laskesuusatamise rahvuskoondislane Martin Remmelg ajaga 24.29. Järgmised võistlejad lõpetasid juba kindlama vahega. Kolmandana mahtus poodiumile orienteerumise noortekoondisesse kuuluv Kustu Künnapas, kes lõpetas ajaga 26.49. Esimesena jäi medalita pärnakas Vahur Mäe, kes on üliõpilaste maailmameistrivõistlustel sõudmises teeninud pronksmedali. Tema ajaks märgiti 27.54.
Põnevust lisasid välisvõistlejad. Kuuenda koha jooksis välja Sabyr Kuttyyaliyev Kasahstanist ja 15. oli Renan Moagrim Prantsusmaalt. Noormehed töötavad Emmaste osavallas talutöölistena.
Naiste arvestuses ei olnud võrdväärset konkurenti Anni Kingsepal ning nii võttis ta ajaga 30.09 ülekaaluka võidu. Samas järgmised võistlejad pidasid maha tasavägise lahingu ning teise koha teenis Ülle Paasoja ajaga 37.06 ja kolmandaks tuli Jaana Üksik ajaga 37.22.
Lisaks oli kavas emade-vanaemade jooks või kõnd, kuidas keegi soovis. Selle distantsi läbijaid ritta ei seata, kuna iga lõpetaja on võitja ja kõik teenisid kinkekaardi, mille eest sai COOP Emmaste poest suure jäätise.
Võistluse korraldasid Emmaste spordiklubi ERNST ja Emmaste Vaba Aja Keskus.

HERGO TASUJA

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411