Reede, mai 10, 2019
 

Ahvenamaal jäi kõlama koostöö jätkumise soov

Kalli Sein
Kalli Sein
repro
Ahvenamaa käsitööselts Ålands Slöjd & Konsthantverk korraldas esmakordselt rahvus-/saartevahelisena näituse “Saarte tarbekunst”, mis äratas kohapeal suurt huvi.
Näitusele laekus töid 73 autorilt neljast riigist ja kuuelt saarelt – Bornholm/Taani, Gotland/Rootsi, Ahvenamaa/Soome ja Hiiumaa, Saaremaa, Muhumaa/Eesti.
Hiiumaa väljapanek on väga esinduslik, 15 autori osalusel, lisaks kaks suurt ja kaunist fotot Hiiumaa loodusest Tiit Leitolt.
Eckerö posti ja tollimuuseum on väga uhke neoklassit­sistlik hoone, mis praegu on kujundatud muuseumiks ja näituseruumideks, mida muuseum lahkelt käsitööseltsile suviti kasutada annab. Teise korruse viis näituseruumi on suhteliselt väikesed ja selleks, et 73 autori väga erinevates tehnikates ja eriilmelised tööd ühtseks tervikuks kujundada, on organisaatorid ja kujundaja teinud suurepärast tööd. Erinevate saarte autorite tööd olid paigutatud läbisegi nii, et tekiks värvide, teemade, rütmide tervik ja see oli väga hästi õnnestunud. Erinevaid näituseruume iseloomustavad erinevad teemad – meri, kodu jne.
Näituse avamisele eelnes 1. mail kohtumine pressiesindajatega, keda oli kohale tulnud paarikümne ümber. Ajakirjanikud tundsid näituse vastu suurt huvi ja seda kajastati mõlemas Ahvenamaa ajalehes Nya Åland ja Ålandstidningen. Ajakirjanikud küsitlesid mind ja Irina Tammist Hiiumaa eluolu ja käsitöö- ja tarbekunstimeistrite eluolu kohta. Intervjuu ja teave näituse kohta sai kajastatud ka Ahvenamaa raadios.
Hiiumaa väljapanekus on väga tugevalt esil kõrgetasemeline tekstiil-käsitöö. Näituse avamisel, kuhu oli kohale tulnud väga palju rahvast, pildistati ja uuriti väga Silvia Nittimi suurt tikitud vaipa, tähele­panu köitis Irina
Tammise pruudikomplekt, kleit ja ehted ning kiikuma istuti ka Valev Seina kiik­taburettidele. Paljude külastajate arvamuses jäi kõlama, et näitus on väga terviklik, tugevatasemeline ja hästi kujundatud.
Meie Ahvenamaa külastuse raames toimus ka esimene kohtumine järgmiseks suveks planeeritava festivali asjus. Ahvenamaa käsitööselts tahab saarte koostöös korraldada 2020. aasta augustis käsitöö- ja tarbekunstifestivali, kuhu on oodatud osalema eri saarte käsitöömeistrid. Festivalil on planeeritud korraldada töö­tubasid, käsitöölaat, kontserdid ja näitus.
Kogu sündmusest ja külastusest jäi kõlama tugev soov saartevahelist koostööd jätkata ja edendada. Hiiumaa loovisikute vabaühendus Hiku ja Hiiumaa Käsitööselts minu ja Irina Tammise esindatuses loodab, et see saab nii olema.

Kalli Sein
klaasikunstnik, HiKu liige

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411