Reede, mai 3, 2019
 

15 aastat kunstiringi ja 30. näitus

Harda Roosna | Hiiu Leht
Harda Roosna | Hiiu Leht
Harda Roosna | Hiiu Leht
Harda Roosna | Hiiu Leht
Nii suure töö on ära teinud Kõrgessaare laste kunstiringi juhendaja Katrin Laan, kes sel talvel leidis uue energia maalimises.
Katrin Laane 15 aasta tööd võib mõõta pildihunnikutega – neid on tal tööruumis kaks poole meetri kõrgust, leht lehe peal. Ja need on ainult need pildid, mida lapsed pole kaasa võtnud. Lisaks piltidele on riiulitel kõikvõimalikke käsitöid ja meisterdamisi. Juhendaja on kogu aeg leiutanud midagi uut, et huvitav oleks nii lastel kui ka endal. Sellegipoolest tuleb aastatega tüdimus peale ja Katrin Laan tunnistab, et on viimased aastad mõelnud – enam rohkem ei tee!
Ühtäkki avastas ta internetis Bob Rossi ja Kevin Hilli videod. Need on kunstnikud, kes samm sammu haaval õpetavad, kuidas maali kallal töötada. “See oli nii huvitav vaadata, kuidas ta võtab suure maalripintsli, natuke tupsutab ja juba on muru, teeb mõne kriipsu ja ongi puu,” rääkis Laan, kuidas ta järjest Rossi videoid vaatas.
Katrin, kes ise pole kunsti õppinud, hakkas proovima ja avastas, et maalimine ongi õpitav! Kui ta tegi ka kunsti­ringi lastele ettepaneku maalimist proovida, olid kõik nõus. Nii see pihta hakkas ja esmaspäeval avasid noored kunstnikud Kõrgessaare vaba aja keskuses kunstiringi esimese maalide näituse.
Päris lõuenditele akrüülvärvide ja profipintslite abil valminud maalid. Autoriteks peamiselt Lauka kooli 2. ja 4. klassi õpilased, aga üks töö ka 7. klassi ja üks 9. klassi õpilaselt. Lisaks kaks tööd juhendajalt, kellele maalimine andis uut energiat kunstiringiga jätkata.
Maalimisest on vaimustuses ka kunstiringi lapsed, kes on valmis tundide kaupa maalima. Üks ringitund kestab kaks tundi, kuid pildi valmimiseks kulub kolm kuni viis ringitundi. Mõne töö puhul isegi rohkem. Ja lapsed ei tüdi sellest, kinnitas juhendaja.
Muide, ka raketimudelismi maailmameister Merili Tursk (9. klass) on maalimisest huvitatud. Maalib ka tema õde Marleen, kes õpib alles teises klassis ja Marleeni rebased on väga toredad.
“Lisety Martin sattus hästi suurde vaimustusse maalimisest – küsib kogu aeg, kas ma tohin veel tulla, kas ma võin veel tulla ja siis ma käin ka laupäeviti-pühapäeviti maalimas temaga,” rääkis Laan. Lisetylt on väljas koguni neli tööd.
4. klassi õpilane Helene Pajo, kes maalis pildi oma koerast Lukasest ja kaugest võõrast maast  ütles, et Katrin on väga hea juhendaja: “Ta aitab põhimõtteliselt kõike.”
Katrin ise selgitas, et oma pintslit ta õpilase töö külge ei pane, aitab hoopis lapsel näha. “Minu kui juhendaja ülesanne ongi aidata vaadata,” leiab ta. Ja vajadusel näitab ühtteist pintsliga ette lisalehel.
Kõrgessaare laste kunstiringi näitus on järjekorras juba 30. Esimesel aastal tehti üks, hiljem regulaarselt kaks näitust aastas. Üks avatakse jõulude ajal, teine kevadel. Seekordne näitus jääb avatud kooli lõpuni ehk 12. juunini ja seda julgeb allakirjutanu soovitada kõigile. Vaatamata kunstnike noorusele ja sellele, et tegu on esimese maali­näitusega, on kõik näitusetööd õnnestunud.

 

Sildid: , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411