Reede, aprill 12, 2019
 

Suur rõõm varjutab väikese mure

Nii tore on, kui saarlased saavad juunikuust liinile suurema lennuki. Neid ju ka palju rohkem kui hiidlasi.
Kurb, et selle rõõmu varjus ei räägi keegi, et hiidlased saavad juunist vanema lennuki – Jetstream 32 asemel tuleb meie liinile vanem mudel, Jetstream 31.
Majandus- ja taristuminister Kadri Simson kiitis eilsel valitsuse istungil, et uuel lepinguperioodil paraneb lennuühendus nii Kuressaare kui ka Kärdlaga. Jah, saarlased saavad suurema lennuki ja Tallinna–Kuressaare liini lennukiga saab nüüd edaspidi ka pagasi ära anda. Kuid hiidlased, kas meie pagas ikka peale mahub?
Ministri sõnul on meie boonus see, et vedaja on kohustatud kasutama GNSS maandumis­süsteemi. Seda, mida sama vedaja jaanuarikuust saadik ei ole veel suutnud kasutusele võtta.
Seda, et saame vanema lennuki, minister ei ütle. Kohtade arv on küll sama ja ruumi nagu oleks, kuid ka praegu kasutusel oleva lennukiga on sõitmast keeldutud.
Üsna paljud küsivad, et kuidas te, hiidlased, üldse julgete sellise lennukiga lennata? Näiteks äsja täiskasvanuhariduse koostöö­seminaril esinenud Pille-Riin Persidskaja tunnistas, et tal oli hirm nii väikese lennukiga üle mere sõita.
Üks pluss on muidugi see, et uuel teenindus­perioodil peab lennuettevõte tagama ka koodi­jagamise ehk rahvusvaheliselt lennult Tallinnasse saabudes on võimalik sujuvalt üle minna järgmisele lennule, ilma et peaks lennujaamast vahepeal väljuma ja ennast uuesti uuele lennule registreerima.
Kas senisest vanem lennuk ei või lennata soovijate arvu hoopis vähendada?

12. aprill 2019

 

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411