Reede, aprill 5, 2019
 

Nestor loobus Hiiumaa pärast kohast Tallinna linnavolikogus

Harda Roosna | Hiiu Leht
Riigikogust välja jäänud ja ametist lahkunud riigikogu esimees, sotsiaal­demokraat Eiki Nestor registreeris enda elukoha Tallinnast Hiiumaale ja lahkus seetõttu ka Tallinna volikogust.
Seoses rahvastikuregistris püsiva elukoha registreerimisega Tallinnast välja, luges linna valimiskomisjon Nestori volitused linna­volikogu liikmena lõppenuks.
Nestori asendus­liikmena jätkab volikogus Kadri Kõusaar.
“Mul on kaks kodu, põhikodu on Hiiumaal. Tallinnas on korter ja Hiiumaal on maja. Olen sinna sisse kirjutatud ja seetõttu lõppesid Tallinna volikogus volitused,” selgitas Nestor BNSile.
Hiiu Lehele ütles Nestor eile, et valikut ei olnud keeruline teha. “Ausalt öeldes oleksin kandideerinud meelsamini Hiiumaa volikogusse, aga kuna oli väga raske vaielda, siis andsin erakonnale järgi ja olin pool aastat Tallinna elanik – nüüd kolisin kohe ruttu Hiiumaale tagasi,” ütles Nestor.
Enda sõnul on ta olnud kakskümmend aastat Hiiumaa maksumaksja. “Oleme Hiiumaa maksumaksjad terve perega ja teeme seda väga hea meelega,” kinnitas Nestor. “Siin ma nagu tunnen ja näen, mida mu maksudega tehakse, Tallinna linnas see nii ei ole.”
Nestor märkis BNSile, et soovib Hiiumaa kohalikus poliitikas kaasa lüüa. “Eks ma olen kogu aeg ju nokitsenud, aga ega mul Hiiumaal mingeid volitusi ju pole. Aga tegutsen edasi, püssi pole põõsasse visanud. Kui suu kinni ei seisa, mis ma tast vägisi kinni hoian,” lisas ta.
Hiiu Lehele selgitas Nestor, et on SDE Hiiumaa piirkonna­organisatsiooni liige olnud juba kümme aastat. “Niipalju kui mul aega on olnud, olen nõu ja jõuga kaasa aidanud erakonna piirkonna kaudu.” Nestor lisas, et tal on väga hea meel, et Hiiumaal on nii tubli vallavanem ja et ta toetab teda igatpidi ja nii kuidas oskab.
Nestor oli juba kuulnud, kuidas vabariigi president teda alustava 14. riigikogu avapäeval meeles pidas:
“Aitäh presidendile – meie ametis öeldakse hästi väga harva ja kui keegi ütleb, siis on väga meeldiv.”
Eiki Nestor tunnistas, et hoolimata vähenevatest ülesannetest on kirjatööd palju, aga lubas leida aega ka Hiiu Lehele kirjutada.

 

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411