Reede, aprill 26, 2019
 

Lapsevanker võib olla oht majatäiele inimestele

Lääne päästekeskus
Lääne päästekeskus
Traagiliste taga­järgedega Kunda kortermaja põlengu valguses on õige aeg küsida, milline on olukord Hiiumaa kortermajade trepikodades – selgub, et kiita pole midagi.
Hiiu saarel on kokku 65 korter­maja, neist on päästeameti inspektorid kontrollinud 34. Peamine probleem, mida neil kontrollkäikudel leitud, on vana mööbli ja muude esemetega täidetud keldrikorruse vahekäigud, aga ka trepikotta pargitud lapsevankrid.
“Lapsevankrid trepikojas on hell teema ja tihti ei saada aru, miks see murekoht on,” nentis Lääne päästekeskuse ohutusjärelevalvebüroo juhtiv­inspektor Henry Lai. “Kui aga evakuatsiooniteed on suletud, tekib kohe oht tervele majatäiele inimestele, kelle evakuatsioonitee on tulekahju korral tõkestatud.”
Hiiumaa kortermajade olukord on inspektori sõnul sarnane mandri kortermajadega. See tähendab, et trepikodades kiputakse hoidma mööblit ja lapsevankreid, keldrikorruste bokside vahekäikudes hoiustatakse igasugust kraami – näiteks sõidukite rehve või vana mööblit. Tihtipeale puuduvad trepikoja evakuatsiooniustel ja keldriustel evakuatsiooni­sulused. Selgituseks, et evakuatsiooniukse avamiseks peab sel olema link nn liblikas või surunupp, mis avab riivistatud ja/või lukustatud ukse ühe käeliigutusega ehk ilma võtmeta.
“Võrreldes mandri korter­elamutega saab erandina välja tuua, et enamik keldriustest ei avane evakuatsioonitrepikotta ehk keldritesse pääseb õuest ja seega ei ole vaja paigaldada tuletõkkeust,” selgitas inspektor. Seepärast ongi Hiiumaal vähestes kortermajades keldril tuletõkkeuks.
Inspektor viitas, et samas on Hiiumaal ka korteri­ühistuid, mis endal elu mugavamaks teinud, vaheseina seest ära lõhkunud ja otsepääsu trepi­kojast keldrisse ehitanud. “Sellistel juhtudel tuleb ka tuletõkkeuks paigaldada,” kinnitas inspektor.

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411