Reede, aprill 12, 2019
 

Kõrgessaare tankla arendus toppab maaameti taga

Harda Roosna | Hiiu Leht
Hiiumaa tarbijate ühistu on valmis Kõrges­saare tankla rajamisel koostööd tegema, vald panustaks kommunikatsioonide ehitusega, kuid asi seisab maaameti taga.
Sellest, et Hiiumaa lääneossa oleks vaja veel üht tanklat, räägitakse ammu, juba sellest ajast, kui Olerex Lauka tankla lõplikult sulges.
Kõrgessaare tankla sai sisse ka Hiiumaa valla uude arengukavasse maakondlikult olulise investeeringuobjektina.
Kohtki on leitud, samuti sobilik partner – tankla tuleks Kõrgessaare kaupluse juurde ja Hiiumaa tarbijate ühistu seaks kinnistule tankla jaoks hoonestusõiguse. Vald omalt poolt ehitaks välja kommunikatsioonid: kanalisatsiooni, elektri­varustuse, õlipüüduri.
Kõrgessaare osavallavanem Üllar Laid lisas, et huvi tankla rajamise vastu on tundnud nii Jetoil kui Alexela.
Kõik oleks justkui valmis, et ehitusega pihta hakata, kuid takistuseks on riigile kuuluv maa, millele tankla rajada tahetakse. Nimelt on Tööstuse tee 10, millel Kõrgessaare kauplus asub, riigimaa, millele hoonestusõigusega lubatud vaid üks ehitis, kauplus. Selleks, et rajada samale kinnistule ka tankla, on vaja kinnistu omanikuvahetust.
Ühistu juhatuse liige Kaja Antons kinnitas, et ühistu on valmis Tööstuse 10 kinnistu erastama ja vastav taotlus saadeti mullu novembris. Vastuseks tuli maaametilt, et riigivara võõrandamine toimub riigivaraseaduse alusel ja üldjuhul avaliku enampakkumise teel. Kirjas on ka tähtaeg – eeldatavasti toimub kinnisasja enampakkumine selle aasta jooksul – ning soovitus jälgida enampakkumise teateid, kuna maaamet ei võta kohustust teavitada, millal kinnistu enampakkumisele pannakse.
Nüüdseks on kirjast möödas neli kuud ja kui võtta maaameti spetsialisti sõnast, on oodata jäänud veel kaheksa kuud.
Samas on Kõrgessaare tankla kommunikatsioonide ehitushange valla hanke­plaanis teises ehk juba alanud kvartalis.

 

Sildid: , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411