Teisipäev, aprill 23, 2019
 

Kihnu Veeteed kolib piletimüügi uude veebi

Harda Roosna | Hiiu Leht
Mandri ja väike­saarte vahel opereeriv AS Kihnu Veeteed avas uuel veebi­lehel Sõru-Triigi, Kihnu-Pärnu, Kihnu-Munalaiu ja Manilaiu-Munalaiu liini piletite eelmüügi
kuni 31. augustini. Lingi uuele veebi­lehele leiab vanalt veebilehelt, kust saab pileteid osta veel 30. aprillini.
Uuel veebilehel on ka inglise­keelne osa, mida vanal ei olnud, ning liinide nimekirja kõrvale on lisandunud kaart, millel näha opereeritavate liinide asukohad.
Kihnu Veeteede juhataja Andres Laasma avaldas lootust, et uue süsteemiga saab klient oluliselt mugavamalt pileteid osta ja nutiseadmetest infot leida.
Süsteemi arendamine on kestnud juba ligi poolteist aastat ja päris valmimiseni läheb veel aega, kliendile nähtav osa aga peaks täielikult toimima 1. maiks. Samast päevast hakkab Hiiumaa ja Saaremaa vahelisel laevaliinil kehtima ka saare­elaniku sooduspilet.
Veebileht on ainult väike osa ettevõtte tehnilistest uuendustest. Laasma sõnul on kõige suuremaks väljakutseks olnud täiesti uue piletisüsteemi ja kogu seda toetava tarkvara nagu kontoritugi, klienditeenindus, kassasüsteem, maksete süsteem, liidestused rahvastiku­registri ja sõidukite registriga ning reisile registreerimise süsteemi arendus tervikuna.
Suurimaks muudatuseks on, et nüüdsest saab ettevõte täpsed andmed Eesti sõidukite kohta riiklikest registritest. Samuti lisandub lepingulise kliendi ja lepinguta püsikliendi moodul.
“Meie süsteemi kõige raskem osa on see, et kõikidel meie teenindavatel liinidel on tulenevalt riigihangete korraldamise erinevatest aegadest erinevad hinnastamise, soodustuste andmise ja müügimudelid,” selgitas Laasma, et see nõuab väga paindlikku ja funktsionaalset süsteemi. Keerukust lisab ka see, et Kihnu Veeteedele kuuluvad parvlaevad on väga erineva mahutavusega.
Sellest, kui palju muudatused Kihnu Veeteedele maksma läksid, on Laasma sõnul veel vara rääkida, kuid investeeringu lõplik maksumus tõotab tulla väga kõrge.

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411