Teisipäev, aprill 2, 2019
 

Keeruline võtta seisukohta

Jalgpalliklubis FC Hiiumaa mängivate laste vanemate seas tekitab pahameelt ja arusaamatust see, et nad peavad maksma iga kuu nii Hiiumaa spordikoolile kui ka jalgpalliklubile. Miks ei saaks lapsed osaleda võistlustel spordikooli alt, on nende küsimus.
Mihkel Uiboleht Eesti jalgpalli liidust kinnitas, et lapsed peavad võistlusel osalemiseks kuuluma mõnda klubisse. See­pärast seotaksegi mängija litsentsi ostmisel automaatselt ka jalgpalliklubiga.
Vallale kuuluva spordikooli ja jalgpalliklubi vahelisi seoseid ja tegutsemisi uurib pikalt juba ka volikogu revisjonikomisjon. Lahendusi lapsevanemate küsimustele ja muredele aga seni leitud pole.
Keeruline on selles olukorras seisukohta võtta. Lapsevanemate pahameel ja segadus on ju arusaadav. Tundub tõepoolest põhjendamatu maksta nii spordikooli eest igakuist õppemaksu kui klubi liikme­maksu. Samas tunduvad nii Hiiumaa spordi­kooli juhi Kristi Linkovi kui ka jalgpalli liidu seletused täiesti asjakohased.
Loodame, et olukorrale leitakse lahendus. Jalgpall on hetkel Hiiumaa laste seas populaarseim spordiala ja sellega seonduvad probleemid puudutavad väga paljusid peresid.
Spordikooli tasu makstakse tavaliselt üheksa kuud, 15 eurot kuus ja see teeb aastas kokku 135 eurot. 5eurost klubi­maksu tuleb maksta iga kuu ja aastas teeb see 60 eurot. Mõne pere jaoks pole see suur summa, mõne jaoks on.
Lapsevanematele jääb üle soovitada hoida end kursis spordikoolis toimuvaga, et ei tuleks rohkem halbu üllatusi, nagu juhtus jalgpalliklubi kuumaksuga. Samuti avaldada oma seisukohti spordikooli lapse­vanemate koosolekutel.

2. aprill 2019.

 

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411