Reede, aprill 26, 2019
 

Jälle saab ära anda ohtlikke jäätmeid

Hiiu Autotrans teeb mais-juunis kõigis osavaldades ohtlike jäätmete kogumisringi. Eelmine ülesaareline ohtlike jäätmete kogumine oli möödunud sügisel, millele eelnes mõneaastane paus.
OÜ Hiiu Autotrans müügijuht Tiina Aul tõdes, et kogumisring on vajalik, vaatamata sellele, et igas osavallas on olemas ka ohtlike jäätmete kogumise konteinerid. “Kui aastaid ei olnud kogumisringe, siis igal aastal inimesed helistasid ja küsisid, kas sel aastal tuleb ring,” lisas Aul. “Nii mõnelgi inimesel ei ole võimalik näiteks oma vana külmkappi kogumis­paika transportida.”
Mullu korjas Hiiu Autotrans kogumisringidelt 3400 kilogrammi ohtlikke jäätmeid. Üldse võttis ettevõte 2018. aastal, koos ohtlike jäätmete kogumispunktidesse toodud kogustega elanikkonnalt vastu 12 000 kilogrammi ohtlikke jäätmeid.
Selleks, et jäätmete üleandmine hästi sujuks, peab vaid tagama jäätmetele ligipääsu. Hiiu Autotrans saadab igasse osavalda kogumisringile kaks furgoonautot ja ka laadijad on ettevõtte poolt.
Ohtlike jäätmete kogumisringil saab ära anda näiteks värvipurgid – nii värvi sisaldavad kui tühjad purgid, vanaõli, ohtlikke aineid sisaldavad või nendega saastunud pakendid, patareid ja akud, aegunud ravimid, happed, lahustid, aiandusmürgid, luminestsentslambid. Samuti elavhõbedat sisaldavad jäätmed, aga ka elektri- ja elektroonikajäätmed.
Vastu ei võeta eterniiti ja rehve – sellised jäätmed tuleks ise viia Hiiumaa jäätmejaama, mis asub Ristivälja külas, Hiiumaa vallas.
Sellekevadise ohtlike jäätmete kogumisringi on tellinud Hiiumaa vald ning see toimub keskkonnainvesteeringute keskuse rahastuse toel. Jäätmete äraandmiseks on vaja soovist teada anda hiljemalt kaks päeva enne vastava ringi toimumist. Registreerimiseks tuleb kirjutada meiliaadressil tiina@hiiuauto.ee või helistada telefonidel 463 1737 ja
520 3795.
Kogumisringid toimuvad 11. mail Kärdla osavallas, 18. mail Emmaste osavallas, 25. mail Käina osavallas, 1. juunil Pühalepa osavallas ja 8. juunil Kõrgessaare osavallas.

 

Sildid: , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411