Teisipäev, aprill 30, 2019
 

Bobik ja armastus

Tere üle tüki aja! Siin armunud arvamusliider Bobik. Tahtsin juba ammu kirjutada, aga õhus ja maas on nii palju huvitavat, et arutlemiseks ja targutamiseks ei jää nagu aegagi! Kibekiire jooksuaeg, mis teha. Ja Minu Inimene istus kogu aeg muudkui ise arvuti taga, ei lasknud mind ligi, ja kui ühel päeval kaua ära oli, siis oli arvuti üldse kinni ja salasõna ma ka ei tea.
Inimesed ja loomad, kevad on! Ilmad on juba täitsa soojad, puud lähevad lehte ja lilled õitsevad. Noh, tühja mul neist lilledest. Palju huvitavamaid lõhnu on kõik kohad täis ja mina olen armunud. Ma ei tea veel päris täpselt, kellesse. Lõhnad, lõhnad! Noh, eks ma olen ikka mõnda kaunitari näinud ka. Teinekord olen kohe nii vapustatud, et istun maha ja suudan ainult tummalt imetleda ja saba liputada. Sellised tunded! Aga ligi mind ei lasta, mis teha. Inimesed korraldavad koerte elu.
Siinkohal peab märkima, et koer võib inimesega koos elada ja temasse kiinduda, talle truu olla, teda kaitsta, aga liigisisene armastus on ikka liigisisene armastus. Loodusseadus, mis parata. See on nagu looduse põhiseadus või nii. Sinna ei saa parandusi teha. Tegelikult käivad loodusseadused inimeste kohta ka, aga nad ei taha seda tunnistada.
Jah, see jooksuaeg… Ega praegu ei näegi enam sellist koerapulma nagu vanasti, et emane ees ja kari isaseid sabas. Nüüd on koerad kinni. Nõnda need vanad toredad kombed kaovad. Nojah, ei tea, kas need alati nii toredad olidki. Eks seal tuli muidugi kaklusi ka ette. Mina olen väike koer ja kui mõni suur jõmm kallale kipub, näitan hambaid küll ja urisen, aga viimaks lasen jalga. Nii et võib-olla polegi paha, et Inimene mind rihma otsas hoiab. Mina kaitsen teda, tema mind.
Tundub, et mõni inimene nagu ei märkagi, et kevad tuleb mühinal. Muudkui istuvad kusagil kinnises ruumis ja hauvad plaane. Mingu parem õue!
Aga tegelikult tahtsin ikkagi öelda, et armastage, armastage, kuniks antakse kevadet! Noh, ja suvi tuleb ju ka. Seegi on armastuse aeg. Ja miks mitte ka sügis ja talv?
Tahtsin veel intiimsematest asjadest ka rääkida. Muidugi mitte koertele, sest meil on instinktid, aga mulle on jäänud mulje, et inimestele on seda vaja, noh, nad on nii looduskaugeks jäänud, et kõik tuleb puust ette teha. Mõned tegelased pidavat selliste nõuannetega rasket raha teenima. Minu Inimene ütles nüüd, et aitab küll, ei maksa üle pingutada. Noh, ma pean ju vahetevahel sõna ka kuulama.
Jõuan veel öelda: vähem loba, rohkem armastust!

Bobik
armunud arvamusliider

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411