Teisipäev, aprill 30, 2019
 

André Abner korraldab Kärdlas tipptasemel tunnijooksu

HIIUMAA JOOKSUGRUPP
Kirjastus Paljasjalg koostöös Hiiumaa Jooksugrupiga korraldab sel suvel, täpsemalt
6. juulil Kärdla staadionil tunni­jooksu, mille ees­märgiks seniste Eesti tippmarkide alistamine.
Eesti tunnijooksu rekord kuulub 1960. aasta 14. septembrist Lembit Virkusele, kes läbis ühe tunniga 19 888 meetrit. Naiste tunnijooksu rekord on veel küllaltki värske – Kaia Lepik jooksis mullu Kohila staadionil tulemuseks 15 177 meetrit.
“Neid palju praegu ei ole, kes oleksid võimelised tippmarke üle jooksma. Töötame selle nimel, et saaksime nad Kärdla staadionile,” ütles kirjastuse Paljasjalg juht André Abner ajakirja Jooksja jooksuportaalile.
Esimene Hiiumaa tunnijooks toimus mullu 29. juulil. “Toona sättisin ta oma sünni­päeva kanti, tahtsin sellega traditsioonile aluse panna, et kunagi puruvananagi veel sõpradega koos staadioni­ringi joosta sünnipäeval. Hiiumaa Jooksugrupp tuli appi korraldama ja osalejaid tuli kokku 12,” meenutas Abner. Tunnijooksu idee ja pisiku sai ta mõni aasta tagasi, kui osales Saaremaa jooksuklubi Sarma seeriajooksul.
“Sattusime Olavi Valneriga rääkima Hiiumaa maratonist, mis tänavu kahjuks ära jääb ning arutasime võimalusi seda ise läbi viia. Jõudsime tunnijooksuni ja sealt see rekordikatse idee sündiski. “Loodame kiireid jooksjaid saada võistlema ka Lätist ja Soomest ning anname eraldi stardid harrastajatele. Teadaolevalt ei ole Hiiumaal püstitatud ühtegi Eesti rekordit kergejõustikus ning kui see nii läheb, siis on tegemist ajaloolise tunniga,” leidis Abner.

AHTO JAKSON
Jooksja.ee
uudiste toimetaja

 

Sildid: , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411