Reede, aprill 26, 2019
 

20 aastat Aiapoodi Kärdla turul

Harda Roosna | Hiiu Leht
Väike ja visa – just sellist auhinda oleks väärt ettevõtja Evi Kõster, kes juba 20. kevadet hiidlasi vajaliku aiakaubaga varustab.
Evi Kõster meenutas, et oli müüja ühes teises aiapoes, aga siis lõpetas poeomanik poepidamise ja Evil ei jäänud üle muud, kui sama rida edasi ajada.
20 aastat üksi poodi pidada on paras vägitükk, see tähendab, et oled aasta ringi iga päev tööl. Vaid jaanuaris lubab Evi Kõster endale puhkust ja paneb Kärdla turul asuva Aiapoe uksed kinni.
Nüüdseks on tekkinud juba püsikliendid, kes tulevad just tema poodi. Aiapood on hea tuttav kõigile rohenäppudele, aga näiteks jõuluajal saab siit ka teemakohaseid kaunistusi.
Praegu on muidugi kõige minevam kaup mullad-väetised-seemned – kõik, mida vaja maha panna või ette kasvatada. “Hooaeg on juba täiega käima läinud – aprilli algusest kohe, tomati aeg hakkab juba läbi saama, aga kõiki ülejäänud seemneid ostetakse palju,” ütleb poe perenaine.
Ja poes valikut on – lilleseemned, sibulad, aiatöö­riistad, piirdeaiad, kastmisvoolikud, -kannud – peaaegu kõik, mida hing ihaldab. Siiski ütleb Evi Kõster, et kunagi pole nii, et kõik rahul oleksid: “Sellega ma olen arvestanud, sest suured poed on ju odavamate hindadega – nemad saavad pakkuda paremat hinda.”
Evi Kõster ütles, et lihtne see pole, aga seni on ta hakkama saanud. Eelkõige tänu sellele, et ka kliente on erinevaid; kes tahab minna suurde poodi, kes tahab tulla just väiksemasse.
“Evi on väga hea poepidaja ja väga tore inimene,” jagus Kärdla turu direktoril Milvi Soodlal tema kohta vaid kiidu­sõnu. “Keegi ei käi kurtmas, et midagi halvasti oleks, ainult kiitvaid sõnu olen tema kohta kuulnud.”
Soodla leiab, et kui Evil poleks kõik klientidega hästi ega siis ju kahtkümmet aastat poodi ei peaks: “Ta ise ka imestab, et kuidas nii kaua on vastu pidanud.”
Soodla sõnul on aja jooksul Kärdla turu kioskipidajaid vahetunud ja ka ära läinud, aga Evi Kõster on neist üks staažikamaid, kes loodetavasti jätkab veel kaua.

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411