Teisipäev, märts 5, 2019
 

Valimistulemused üllatasid

Pühapäeval toimusid riigikogu valimised ja ülekaalukalt võitis Eesti Reformierakond, mis sai riigikogus 34 mandaati. Reformierakond võitis nii üleriigilises kui ka Hiiu-, Lääne- ja Saaremaal ehk viiendas ringkonnas. Ka neli aastat tagasi läks Reformi­erakonnal meie piirkonnas hästi.
Huvitav, miks see nii on?
Kui inimesed omavahel poliitikast räägivad, tuletavad paljud meelde majandussurutise ajal Reformierakonna juhtimisel sisse viidud äärmuslikult karme kokkuhoiumeetmeid. Jah, sellega hoiti  riigi majandust vee peal, aga millised olid inimeste kannatused samal ajal. Ettevõtted läksid pankrotti, korterid võeti laenude katteks… Paljud lahkusid Eestist, et kusagil mujal laenude tagasimaksmiseks ja pere äraelatamiseks raha teenida.
Osa tollastest ajutistest meetmetest, mis pidid olema ajutised, kestavad siiani. Teistes riikides valiti masu ületamiseks elanikke vähem kahjustav tee ja võeti laenu. Meie riik uhkustab siiani madala laenukoormusega.
Lõpuks tegeles Reformierakond võimul olles ainult nn peenhäälestamisega.
Keskerakonna juhtimisel aga hakkas valitsus taastama ja tasapisi kasvatama kohaliku omavalitsuse tulubaasi. Kas Reformi­erakonna valitsus pöörab selle tagasi?
Huvitav, kuidas käiakse ümber Keskerakonna algatatud maksumuudatustega? Kas lõpuks saabub õnn kõrgepalgaliste õuele, kui nemadki 500eurose tulumaksu­vabastuse saavad?
Mis saab nüüd VEB fondi teemast, mille Keskerakond lauale tõstis, aga sinna jättiski? Siim Kallase rõõm valimisvõidu üle oli suur.
Kui Reformierakond pärast 17 aastat võimul­olekut opositsioonipinki suruti, räägiti palju sellest, et kaua aega Eestit juhtinud erakonnale olekski kasulik seal mõnda aega sellel paigal istuda.
Nüüd on siis rahvas oma valiku teinud ja nad taas lavale päästnud. Näis, kas oleme valikuga rahul.

5. märts 2019

 

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411