Teisipäev, märts 12, 2019
 

Vald otsib Kärdla põhikooli uue hoone arhitektuurilahendust

Andres Laanejõe
Hiiumaa vallavalitsus koostöös Eesti arhi­tektide liiduga (EAL) kuulutas välja arhitektuurivõistluse Kärdlasse kavandatava uue põhikooli hoone ideekavandi leidmiseks.
Ideekonkursi eesmärgiks on leida parim kavand Kärdla põhikooli uue õppehoone rajamiseks. Uus koolihoone on planeeritud 340 õpilasele, sh 16 erivajadusega õpilasele ja 60 töötajale, kellest 33 on õpetajad. Koolis on kaks paralleel­klassi 18 õpilasega.
Olemasolev hoone ei vasta tänapäevastele vajadustele ning see lammutatakse koos praeguse sööklaosaga.
Arhitektuurivõistluse auhinnafond on kokku 23 000 eurot, sellest esimese koha preemia suurus 9000 eurot.
Eesti arhitektide liidu asepresident ja konkursi töö­grupi juht Kalle Komissarov tunnustas, et Hiiumaal on heaks tavaks saanud korraldada avalikus kasutuses hoonete projektide leidmiseks arhitektuurivõistlusi. “Mitme võistleva arhitektuurse lahenduse vahel valides leiame kindlasti kvaliteetsema idee kui näiteks pelgalt odav­pakkumise hankega,” rääkis Komissarov.
Arhitektuurivõistluse žüriis on Hiiumaa esindajatena vallavanem Reili Rand ja valla arhitekt Kaire Nõmm. Eesti arhitektide liidust arhi­tektid Peeter Loo, Illmar Truverk ja Eve Komp, varuliige on Ivar Lubjak.
Võistlustingimused leiab riigihangete registrist ja võistlustööde esitamise tähtaeg 16. mai. Võitnud lahendus selgub juuni alguses.
Koolimaja ehitust toetab riik põhikoolivõrgu korrastamise meetmest 3,4 miljoni euroga, millele vald lisab 600 000 eurot.

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411