Reede, märts 15, 2019
 

Tiina Koit teenis kergejõustikus kaks pronksi

erakogu
Eesti kergejõustiku­seenioride ehk veteran­sportlaste, kel vanust üle 35 eluaasta, talvised meistrivõistlused toimusid laupäeval Tallinna spordihallis. Emmaste põhikooli kehalise kasvatuse õpetaja Tiina Koit teenis kaks pronksmedalit.
Koit ületas kõrgushüppes 1,45, mis oli kõrgeim lõpptulemus. Kuna veteranide meistrivõistlustel selgitatakse paremus­järjestus rahvusvahelise WMA vanusekoefitsientide tabeli alusel, siis teenis meistritiitli vanuseklassis 55 eluaastat võistlev Maila Moor. Tema ületas 1,20 ehk koefitsiendiga läbi korrutades 1,55 meetrit.
“Samm hästi ei klappinud ja parema jala pöid, mis seitsmendal märtsil toimunud Hiiumaa võistlusel valutama hakkas, tegi ka siin veidi haiget,” analüüsis Koit tulemust. “Aga tegelikult olen väga rahul, et suudan jätkuvalt 1,45 võistlustel ületada. Aasta tagasi hüppasin sama tulemuse samal võistlusel.”
Naiste kaugushüppes maan­dus Koit 4,80 meetri kaugusele, mis oli samuti päeva parim tulemus. Ent vanusekoefitsienti arvesse võttes teenis kuldmedali Epp Loorents, kelle tulemus oli 4,69 ja kuna Loorents võistles vanusegrupis 50 eluaastat, sai ta lõpptulemuseks 5,88 meetrit.
“Aasta tagasi sain kirja 4,95 meetrit. Sellega võrreldes ei olnud tänavu väga hea tulemus, kuid olen siiski rahul, et suudan jätkuvalt stabiilselt üle nelja ja poole meetri hüpata,” rääkis Emmastes noori kergejõustiklasi treeniv Koit.
Kergejõustikuseenioride võistlustel on tulemusi ja lõpptulemusi just vanuse­koefitsiendi tõttu huvitav jälgida. Nii teenis meeste kuuli­tõukes esikoha 1933. aastal sündinud Anton Laus, kes tõukas 9,92 meetrit. Vanust arvestades sai ta protokolli kirja 17,89 meetrit. Teiseks tuli sel aastal 40. juubelit tähistav Genro Paas, kes saatis raudkuuli 15,87 meetri kaugusele. Vanust arvestades oli lõpp­tulemus 16,46 meetrit.
Naiste kuulitõuke võitis aga 9. oktoobril 1922(!) sündinud Nora Kutti, kes tõukas 4,55 meetrit, ent vanust arvestades sai diplomile kirja 15,61 meetrit.
Koit rääkis, et rõõmustav oli näha, kui kiired, osavad ja korralikult treenitud on kerge­jõustikuveteranid. “Kuigi olen kergejõustikuveteranide seas niiöelda uustulnuk, võeti mind väga hästi vastu ja oli rõõm näha ka eelmisest aastast tuttavaid nägusid,” ütles Tiina Koit ja avaldas lootust, et järgmisel korral on hiidlaste esindus suurem.
Hergo Tasuja

 

Sildid: , , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411