Teisipäev, märts 19, 2019
 

Sõna loeb

Hiiumaa vald soovib sel suvel pakkuda lasteaedades valverühma teenust. Igati väärt algatus, kui mõelda, et siiani oli see võimalus vaid Kärdlas.
Heas usus koostatud küsitluse ühe küsimuse sõnastus tekitas aga selguse asemel segadust. Nimelt jäi mulje, et valverühmad avatakse vaid Kärdla ja Käina lasteaias.
Ilmselt tundus paljudele lapsevanematele sel juhul lihtsam enda ja näiteks ka vanavanemate puhkuseaegu sättida nii, et ei peaks last iga päev kodust kaugele lasteaeda sõidutama.
Tuleb tunnistada, et ka mina olin üks neist lapsevanematest, kes sõnastusest just nii aru sai. Kuna minu laps on sõimerühmas ja alles harjub lasteaiaga, otsustasin, et mulgi on lihtsam suvine puhkus planeerida nii, et ei peaks last talle võõrasse lasteaeda viima. Minul oli see võimalus, aga näiteks mõnes toitlustus- või majutusasutuses töötaval lapsevanemal on suvi kõige kiirem tööaeg ja puhkus pole ilmselt mõeldavgi.
Seepärast võinuks küsitluse koostajad enne mõnelt keeletoimetajalt, lapsevanemalt või lasteaiatöötajalt küsida, kuidas nad küsimustest aru saavad. Selle küsitluse puhul pole probleem suur ja saab ju täpsustatud küsitluse uuesti teele saata. Ehk jõuavad ka lapsevanemad veel reageerida ehkki töökollektiivides tuli puhkuseplaan koostada juba jaanuari lõpuks.
Emakeele aasta puhul aga tasuks mõelda, kui rikas ikka on meie armas eesti keel. Ka mitmetimõistetavuste poolest.
19. märts 2019

 

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411