Teisipäev, märts 5, 2019
 

Nööbist kinni

Kas vastab tõele, et Eestis on mitmeid lennusalga sertifitseerimata maandumisplatse, mida sellegipoolest kasutatakse?
Vastab lennuameti lennuliikluse ja lennuväljade osakonna vaneminspektor Andres Lainoja: “Politsei- ja piirivalveameti lennusalgal ei ole oma kopteriväljakuid. Lennuametile teadaolevalt kuuluvad Eestis asuvate haiglate kopteriväljakud nendele haiglatele, mille juures need asuvad.
Politsei- ja piirivalveameti lennusalga tegevusvaldkond on reageerimiskohustuslik ja operatiiv-teenistuslik lennutegevus tsiviillennunduses, mille üheks osaks meditsiiniline lennutransport. Taolise transpordi efektiivsemaks toimimiseks on mitmete kohalike haiglate lähedusse rajatud kopteriväljakud, millelt vajadusel toimuvad lennud Eesti suurematesse ja paremini varustatud haiglatesse. Näiteks Põhja-Eesti regionaalhaiglasse Tallinnas Mustamäel.
Käesoleval ajal ei ole ühtegi haigla juures asuvat kopteriväljakut sertifitseeritud, kuna sertifikaadi taotlemine ja hilisem hoidmine nõuab kopteriväljaku käitajalt täiendavaid vahendeid ja teadmisi, mis haiglate jaoks oleks väljaspool nende tavapärast tegevust.
Lennusalk võib teostada operatiiv-teenistuslikke lende ka sertifitseerimata kopteriväljakutelt, lähtudes lennundusalastest õigus­aktidest tulenevatest nõuetest ja lennundustegevuse protseduurireegleid sätestavast käsiraamatust.
Kopteriväljaku sertifitseerimisega kehtestatakse nõuded kopteriväljaku käitamis­protseduuridele ja selle lähiümbruse parameetritele. Muuhulgas tagatakse sellega järelevalve kopteriväljaku ümbruses toimuva ehitus- ja arendustegevuse lennuohutusnõuetele vastavuse üle.
Veebruaris toimunud kohtumisel täpsustas lennuamet nõudeid kopteriväljakule, mille alusel valiti Kärdla haigla lähistel võimalikud kohad, mille sobivust kopteri­väljakuks põhjalikumalt hinnata. Lennuamet on edastanud detailsed nõuded kopteri­väljaku parameetritele ja lähiümbrusele. Meile teadaolevalt ei ole valla­valitsus koostöös haigla juhatusega veel lõplikku otsust kopteriväljaku uue asukoha osas langetanud.

 

Sildid: ,

Kommentaarid: 1

(kommenteerimine on suletud)

 
 • Volli͈, saarlane

  Küsimus on ¿ga.

  Mitu sertifitseeritud kopteriväljakut üldse Eestis on, 10, 20, 25?

  ÜKS! See asub Saaremaal ja ei ole Kuressaares asuva PPA lennusalga oma. Eesti ainus sertifitseeritud kopteriväljak on Sõnajalgade oma Imara külas asuv SALME kopteriväljak. Eestis on olnud ka teine “sertifitseeritud kopteriplats” — Copterline oma Tallinnas aga kui see firma tegevuse lõpetas, jäi Sõnajalgade oma ainukeseks.

  https://www.ecaa.ee/et/lennundusspetsialistid-koolitus-ja-sertifikaadid/lennuvaljad-ja-kopterivaljakud

  Probleem saab alguse mõistetest valesti arusaamises. Kopteriväljaku ja kopteriplatsi analoogia maismaaliikluses on parkla ja parkimiskoht — parkla on koht, kus autot parkida aga iga koht, kus auto võib parkida, ei ole parkla. Sama värk helikopteri värkidega.

   
   
   
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411