Teisipäev, märts 12, 2019
 

Leiti kadunud mehe kiiver ja poi

erakogu
erakogu
Aare Rüütel sihtasutusest Kadunud OPEROG teatas, et kadunud Muhumaa mehe, Veiko Kallase otsijad leidsid mere­jäält kadunud mehe kiivri ja kellegi kollase poi. Nüüd paluvad nad abi selle omaniku leidmiseks.
“Kas keegi tunneb ära või tunnistab enda omaks kollast värvi ujuvpoi, mille eritunnusteks on, et poid on ülemisest otsast püütud parandada punase plastmassist ainega ja ühele rõngale on nöör soone sisse kulutanud,” ütles Rüütel.
Reedel, 8. märtsil avastas Muhumaal Kallastel elav mees merejääl kollakat värvi objekti, millest binokliga vaadates oli raske aru saada. Rüütel rääkis, et appi toodud droonid objekti tuvastamisel abiks olla ei saanud, sest pimenes. Siis tuli appi Kures­saare politsei SARgrupi päästja, kes laudadel liikus merejääle ja tõi umbes 300 meetri kauguselt kaldast jäält ära kaks teineteisest
u 50 meetri kaugusel paiknevat objekti. Üks objektidest osutus Veiko Kallase kiivriks ja teine kollast värvi ujuvpoiks, mille omaniku tuvastamiseks hiidlaste abi palutaksegi.
“See oleks meile edasiste otsingute planeerimisel terves Väinameres VÄGA OLULISEKS ABIKS,” kinnitas Rüütel. “Poi omaniku väljaselgitamisel loodame saada teada, millises piirkonnas poi algselt, enne jää tekkimist, meres märgina võis asuda. See annaks meile otsingutel esmase otsingusektori ning aitaks oluliselt kokku hoida järgmiseks nädalaks kavandatud ressurssi Veiko otsimisel Väinameres Muhumaa, laidude ja Hiiumaa ranniku vahelisel alal.”
Rüütel rääkis, et kiivri juurest puudusid kollase randiga mootorrattaprillid (fotol),
mida Veiko Kallas kasutas. Seoses sellega on Rüütli palve kõikidele Hiiumaa lõuna- ja kaguosa rannikul käivatele inimestele: “Kui te märkate rannikul nimetatud prille või oranži värvi plastmassist võimalikke ATV osi, palun võtke ühendust.”
Aare Rüütel võtab telefoni 661 6776 vastu ööpäevaringselt. Ühendust sel telefonil palutakse võtta ka fotol oleva poi omanikul või kellelgi, kes poi omanikku teab.

 

Sildid: , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411