Reede, märts 1, 2019
 

Jooksugrupp – tubli terviseedendaja

ANNIKA HAAS
Sotsiaalminister Riina Sikkut tänas esmaspäeval eelmise aasta tegusamaid terviseedendajaid, tunnustuse pälvis ka spordiklubi Hiiumaa Jooksugrupp.
Klubi tunnustamiseks esitanud Hiiumaa vallavalitsus märkis, et tegemist on organisatsiooniga, mis rahvatervise edendamisse panustanud, korraldades treeninguid ja võistlusi üle kogu saare. Ka on Hiiumaa Jooksugrupil ette näidata muljetavaldav loetelu senitehtust: välijõusaal  ja madalseiklusrada Kärdlas; Paluküla terviseraja raja­pikendus ja -valgustus. Sel talvel tõi klubi saarele lumekahuri katsetamaks, kas ka Hiiumaa tingimustes lund toota saab. Lisaks jooksutreeningutele on klubi mitu aastat korraldanud Hiiumaa maratoni, rattasõitu, maastikujooksu, tunnijooksu, suusamaratoni jpm.
Hiiumaa Jooksugrupi võimekust iseloomustab ka see, et 2017. aasta kaasava eelarve hääletusel sai suurima toetuse nende rajatud Kärdla välijõusaal.
Sotsiaalministeerium tunnustab terviseedendajaid alates 2012. aastast, seekordne tänupidu toimus Kadrioru Kunstimuuseumis.
Kohalikud omavalitsused said tunnustamiseks esitada nii üksikisikuid kui organisatsioone, kes panustavad rahvastiku tervise edendamisse oma igapäevase töö käigus, projekti­põhiselt või vabatahtlikult.

 

Sildid: , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411