Reede, märts 15, 2019
 

DAGOpeni ja partnerite teine suurvõit

Olev Kenk/ERR
Viljandi haigla ja tervise­keskuse rahvus­vahelise arhitektuuri­võistluse võitis võistlustöö “Elu”, mille teostasid arhitektuuribüroo DAGOpen ja kaks Hispaania bürood.
Võidutöö autoriteks on OÜ DAGOpen arhitektid Jose A. Pavon Gonzalez, Jaan Kuuse­mets ja Enrique Valle­cillos Segovia. Jaan Kuuse­mets ütles ETV saates “Aktu­aalne kaamera”, et edu tõi hoone ruumiprogrammi meditsiinitehnoloogiline ja asukoha põhjalik läbitöötamine.
Viljandi haigla arhitektuuri­konkursile esitati 18 idee­kavandit, millest viis lubati teise vooru ja said auhinna. Uus haiglakompleks valmib 2023. aastal.
Hiiumaa ainsa arhitektuuribüroo DAGOpen eelmine suur saavutus oli Tallinna Kaubamaja arhitektuurikonkursi võit 2017. aasta detsembris. Toona ütles Kuusemets Hiiu Lehele, et Hispaania arhitektid, kellega koostöös konkursi­töö valmis, on tema endised kursusekaaslased, kellega ta õppis koos rahvusvahelises arhitektuurimagistri programmis.
Kui kõik läheb ootuste kohaselt loodab arendaja, AS Tallinna Kaubamaja Kinnis­vara uue kaubamaja ehitusega alustada aastal 2020 ning kogu hoone valmimiseks kulub vähemalt neli-viis aastat.

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411