Reede, märts 8, 2019
 

Baltica Saaremaa ja Hiiumaa eelpidu Kärdlas

Pärimuspeo Baltica eelpeol “Keskpäevane kohtumine” Kärdlas esinevad Hiiu- ja Saaremaa folkloori- ja pärimusrühmad kavadega, millega nad astuvad üles ka Baltical.
Pühapäeval on laval folkloorirühm Dagö, laste rahvatantsu­rühm Naadresed, hiiukandle ansambel Iiu Kintsuviiul ja ansambel Hõbelõng Hiiumaalt. Saaremaalt tulevad külla Sõrvemaa Sõrmitsejad, Lümanda põhikooli folkloorirühm ja Ammuker.
Baltica on Eesti–Läti–Leedu suurim ühine pärimuspidu ning ainuke folkloorifestival, mis keskendub folkloori ajaloolistele vormidele. Baltica tunnuseks on autentne sisu, pärimuse erinevate vormide, näiteks laul, tants, pillimäng, kombed jms sidumine. Sel aastal on fookuses kolm teemat – paikkondlik eripära, pidu ja keel.
Festival toimub igal aastal ja Balti riigid korraldavad seda kordamööda. Tänavu on Eesti kord olla korraldajamaa. Baltica saab hoo sisse 29. mail ja kestab 2. juunini, peakontsert toimub 31. mai õhtul Tallinnas Raekoja platsil.
31. maist 2. juunini on Tornide Väljakule Tallinna Vanalinna Päevade raames püstitatud pärimusküla ja toimuvad kontserdid.
Saaremaa ja Hiiumaa eelpidu algab pühapäeval, 10. märtsil kell 12 Kärdla kultuuri­keskuses.

 

Sildid: , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411