Reede, märts 29, 2019
 

Omniva küsib pensionäridelt, töötutelt ja puudega inimestelt veel rohkem raha

1. aprillist tõuseb pensionide, aga ka toetuste ja hüvitiste kojukande hind seniselt 7,70 eurolt 8,10 euroni.
Sotsiaalkindlustusameti finantsjuhi Signe Uustali sõnul puudutab muudatus umbes 5000 sotsiaalkindlustusameti klienti, kes maksavad ise, et Omniva kirjakandja neile pensioni, toetuse või hüvitise koju tooks. “Iga aastaga jääb neid inimesi küll aina vähemaks,” ütles Uustal.
Umbes 97 protsenti ameti klientidest saavad raha pangakontole ja Uustal soovitabki inimestel lasta hüvitised kanda pangakontole, sest siis ei pea saaja midagi maksma. Need, kes soovivad makseviisi muuta, saavad sellest ametile märku anda. Taotluse vorm asub sotsiaalkindlustusameti koduleheküljel.
Liikumistakistusega inimestele või neile, kes elavad hajaasustusalal ja kellele pangateenus on raskesti kättesaadav, viiakse pensionid, toetused ja hüvitised ka edaspidi koju tasuta. Neid inimesi on praegu umbes 6000.
Hinnatõus puudutab ka umbes 700 Eesti töötukassa klienti, kellele Omniva kirjakandja  töövõimetoetuse koju viib. Kõiki neid teavitatakse hinnatõusust kirja teel, ühtlasi antakse ka teada, kuidas kojukandest loobuda ja millised on teised võimalused toetuse kätte saamiseks.
Töötukassa töövõimetoetuste juht Reet Raud ütles, et kui inimene ei soovi töövõimetoetust uue hinnaga koju lasta tuua, tuleb tal esimesel võimalusel esitada töötukassale taotlus, mille alusel muudetakse töövõimetoetuse makseviisi. Taotlus tuleb saata posti teel käsitsi allkirjastatult või meiliga digiallkirjastatult. “Võib ka tulla sobivasse osakonda kohale ja esitada seal taotlus,” ütles Raud. Vajaliku taotlusvormi leiab ka töötukassa kodulehelt.
Omniva postiäri juht ja juhatuse liige Mari Allese ütles, et uus hind on kokku lepitud kaheks aastaks.

 

Sildid: , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411