Teisipäev, veebruar 26, 2019
 

Heiki Nabile teine võit järjest

ekraanikuva
Kreeka-Rooma maadluses kahe­kordseks maailmameistriks kroonitud ning 2012. aasta Londoni olümpiamängudel hõbe­medali võitnud Heiki Nabi sai teise võidu järjest.
Nädalavahetusel võitis ta esikoha Ungaris Györis toimunud GPetapil. Kuni 130 kilogrammi kaaluvate meeste konkurentsis alistas Nabi finaalis 2:0 Valgevene esindaja Georgi Chiugoshvili.
Veebruari algul Põlvas läbi viidud maadluse Eesti meistri­võistlustel teenis Nabi Kreeka-Rooma maadluses raskekaalus oma
13. meistritiitli. Konkurents liiga tihe ei olnud, kuna vastasteks olid peamiselt amatöörid või siis poolprofessionaalid. Samas tunnustas hiidlane konkurente südi vastupanu eest. Nabi tiim tegelebki praegu korralike sparringupartnerite ja laagri­paikade otsinguga. “Oluline on, et vastased oleksid võimalikult erinevat tüüpi maadlejad,” sõnastas Nabi eesmärgi.
Eesootaval hooajal osaleb olümpiahõbe nii Euroopa kui maailmameistrivõistlustel. Täiskasvanute Euroopa esivõistlused toimuvad
8.–14. aprillini Rumeenias Bukarestis. Maailmameistrivõistlused 14.–22. septembrini Kasahstanis Astanas.
Seni Euroopa tasemel ühe pronksmedali võitnud maadleja tahaks sellele lisa teenida. “Ees ootab oluline aasta ning juhuse hooleks ei taha midagi jätta,” ütles Nabi, kes vaatab juba 2020. aasta Tokyo olümpiamängude poole, mis maadleja vanust (33) arvestades ilmselt tema jaoks viimaseks jäävad.
Samas ütles Nabi, et kuigi osaleb aprillis tiitlivõistlustel, on peamine vormiajastus ikkagi MMist lähtuvalt sätitud. Ehk õnnestub senisele saagile – kaks kuldmedalit, üks hõbe ja üks pronks – lisa teenida.
Taustatiimis muudatusi ei ole ja kogemusi arvestades ei hakata ka treeningkavades kardinaalseid pöördeid tegema. “Peamine on õigeaegne vormi ajastamine laagrite ja treeningute abil,” sõnas Eesti esimaadleja.

Hergo Tasuja

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411