Reede, veebruar 15, 2019
 

Coop investeerib keskkonnatõhususse

erakogu
Viimaste aastate jooksul on Coop Hiiumaa etapiviisiliselt kaupluste vanad sügavkülmikud ja jahutuskapid ning valgustid välja vahetanud kaasaegsete ning keskkonnasäästlike vastu. Eelmisel nädalal said uued külmikud Emmaste ja Kõrgessaare kauplused.
Ulatuslik seadmete vahetus on pikaajalise investeeringuna ette võetud peamiselt seetõttu, et vanad seadmed on kaupusamortiseerunud ning uued keskkonna- ja energiasäästlikumad. “Kaasaegsed külmikud võimaldavad ka suuremat ja paremat kaupade väljapanekut ning uued valgustid on oluliselt efektiivsemad ja mäekõrguse energiasäästuga,” ütles Coop Hiiumaa haldusjuht Kunnar Lilleõis. Tema kinnitusel kajastub otsene kasu uute külmikute kasutuselevõtust juba esimeste kuude elektriarvetel.
Kaasaegsete ning energiasäästlike kütte-, ventilatsiooni- ja jahutussüsteemide kasutuselevõtt oli oluliseks osaks ka 2016. aastal, kui renoveeriti Hiiumaa Köök ja Pagar pagarikoda. Varasemalt kütteõlil töötanud küpsetusahjud vahetati Hiiumaa esimeste vedelgaasil töötavate seadmete vastu ning tööle rakendati soojustagastussüsteem.
Coop Hiiumaa turundusspetsialist Arno Kuusk kirjutas saadetud pressiteates, et Coop Hiiumaa soovib samu põhimõtteid rakendada ka uue Käina Konsumi projekteerimisel, et see saaks energiatõhus, kaasaegsete seadmetega ning hoone käitamiseks kasutataks erinevaid taastuvenergial põhinevaid lahendusi.

 

Sildid: , , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411