Teisipäev, veebruar 19, 2019
 

2.a pakkus kalapüügi­- võistlusel tihedat konkurentsi

Kärolyn Kivistik | Hiiu Leht
Kärolyn Kivistik | Hiiu Leht
Laupäeval leidis aset teine Jääkala festival, mille raames toimus ka jääaugust kala püüdmise võistlus, kus olid kõvad tegijad Kärdla kooli algklassilapsed.
Kirgliku kalastaja Hanno Kase eestvedamisel võttis kalapüügist osa ka 13 Kärdla põhikooli 2.a klassi õpilast. Küsimusele, et kust tuli mõte õpilastega kalastamisvõistlusele tulla, vastas Kask, et selles polnud küsimustki, kas osaleda või mitte: “Need on justkui minu lapsed, oleme varemgi kalal käinud.” Kask soetas kõigile lastele jääpüügi­varustuse, julgemad said isegi ise ussi konksu otsa. Hoolimata sellest, et ilm oli külm ja tuuline, olid 2.a klassi õpilased väga tublid kalastajad ning pakkusid täiskasvanutele tihedat konkurentsi. Noorte arvestuses neile vastaseid aga polnudki. Esimese koha saavutas Marta
Jermakov, teiseks jäi Lui Kaev, kolmandaid kohti oli lausa kolm: Kristofer Tootmaa, Hanna-Liina Lilleõis ja Anete Sahtel.
Üldjärjestuses püüdis jääaugust kõige rohkem kala Eigo Jõhvik, kes oli ka võistluse parim hiidlane. Teiseks jäi Tarmo Piil ja kolmandaks Elerin Armväärt. Kõige suurema kala püüdis laupäeval Orjakus Fredy Saarkoppel, väikseima aga Tarmo Piil.
Laupäeval oli ilm Orjaku lahel üpris külm ja puhus vali tuul, aga pühapäeval seal ilmselt jääpüügi võistlust enam korraldada poleks saanudki, sest jää oli juba üpris pehme. “Kaldalt jääle tulles võis juba tänagi läbi jää vajuda,” märkis Kask laupäeval.
Juhuks, kui jää murenema peaks või mõni õnnetus juhtuma, olid võistlusel valvel ning ohutust tagamas ka mereltpäästjad.

 

Sildid: , , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411