Reede, jaanuar 4, 2019
 

Võtame mõistusega

Aasta esimene torm kujunes kardetust leebemaks. Tänase lehe esiküljel püüame kokku tormi tagajärjed Hiiumaal. Elektrikel, päästjatel ja teedehooldajatel olid käed tööd täis. Väikesed külameeste traktorid olid usinad teid lahti lükkamas ja ei oodanud nad iga kord saju lõppemistki ära.
See-eest said lisapuhkepäeva laevade- ja sadamate töötajad, kui laevaliiklus terve päeva seisis.
Meeldiv oli kuulda, et sadamasse jõudnud reisijaid ei saadetud ära, vaid varustati toidu ning isegi tekkide ja patjadega. See on ikka väga erinev ammustest aegadest, kui tuli suhteliselt kõval istmel omaenda mantli alt sooja otsides öö mööda saata.
Sadamas seisnud Tiiu merepoolse aparelli aga oli tormine meri nii ära jäätanud, et selle lahtisaamiseks kulus lausa veerand tundi. Juhtub.
Talv on talv, torm on torm ja hiidlased võtavad seda mõistusega – kui üle ei saa, siis elame üle.
Kutsuks mõistusega võtma ka meie üliagarat volinikku Artur Valku, kes sai üleöö ja üle riigi kuulsaks kui volikogu liikmetele ebaseadusliku preemia algataja. Ja mis teha, ühena kaheteistkümnest ka iseendale preemia määraja ehk seaduserikkuja.
Kui eksida võivad kõik, siis tänases lehes ütleb Artur Valk, et tegi seda meelega. “Kinnitan, et mina esitasin selle eelnõu täiesti teadlikult ja eelkõige selle tõttu, et tähele­panu juhtida härra Viidiku ahnusele,” kirjutab Valk tänases lehes.
Kohe kindlasti ei valinud rahvas Artur Valku volikogusse seadusi rikkuma!
Hiiu Leht loodab väga, et aastavahetuse tormid raugevad nii merel kui volikogus ning saame oma arenguteel rahulikult kulgeda.
Karta on, et sellele lootusele võivad kriipsu peale tõmmata lähenevad riigikogu valimised. Aga võib ju loota, et mõistus võidab. Eriti kui seda hoida avatuna, nagu soovitab riigi­kogu esimees Eiki Nestor.

4. jaanuar 2018

 

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411