Reede, jaanuar 11, 2019
 

Selgusid parimad pressifotod

Tairo Lutter/ Postimees/ Eesti Meedia
Eesti pressifotograafide liidu (EPFL) ja Eesti ajalehtede liidu (EALL) žürii koostöös Canoni ja Overall Pro Shop’iga valis eile toimunud koosolekul ligi 700 foto seast 2018. aasta pressifoto ning parima uudis-, olemus-, spordi- ja portreefoto.
Kokku laekus konkursile 644 tööd, nendest fototöid 552, pildifaile koos fotoseeriatega 644. Fotod kandideerisid neljas erinevas kategoorias. Osalejaid oli tänavu 61.
Kategooriate lõikes võitnud tööde hulgast valis žürii omakorda parima töö, mis pälvis tiitli “Aasta Pressifoto 2018”.
Žürii avalikustas eile nominendid. Võitjad tehakse teatavaks Pressifoto näituse avamisel ja auhinnad antakse üle EALLi pressipeol 8. märtsil.
Iga kategooria võitja saab diplomi ja 640 euro (neto) suuruse preemia. “Aasta Pressifoto 2018” autor pälvib lisaks veel 640 euro (neto) suuruse preemia.
Žürii esimees oli Eesti ajalehtede liidu liikmeslehtede esindajana Eesti Meedia uuriva ajakirjanduse juht Holger Roonemaa. Eestist olid fotosid hindamas fotograaf Marko Mumm ning kunstnik ja Eesti Kunstiakadeemia fotograafia osakonna professor Marge Monko. Välismaised žüriiliikmed olid seekord Leedu pressifotograafide klubi president Jonas Staselis ning Peterburist pärit ja mullu World Press Photo konkursil Inimeste fotolugude kategoorias kolmanda koha pälvinud vabakutseline fotograaf Tatiana Vinogradova.

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411