Reede, jaanuar 25, 2019
 

Riik toetab maal elavaid lehetellijaid

Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium tõstab riigi sihtotstarbelist toetust perioodika kojukandeks maapiirkondades. Sel aastal eraldatakse riigi poolt Eesti Postile perioodika kojukande toetuseks maapiirkondades 1,778 miljonit eurot.
“Tõsiasi, et lehelugeja elab maal, ei pea tähendama seda, et ta peaks oma värske ajalehe eest rohkem maksma kui linnas,” selgitas toetussummat tõstva määruse allkirjastanud ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Rene Tammist. “Kuna perioodika mahud on iga aastaga langenud ning koju­kande kulud ühiku kohta samas tõusnud, siis tulebki riigil kojukandeteenust toetada, et maal elav inimene jätkuvalt meelepärast ajakirjandust tellida saaks.”
“Mul on väga hea meel selle üle, et Eesti riik on pidanud vajalikuks, et ka maainimene saaks eelseisvatel aastatel koju tellitud perioodika kätte,” ütles Eesti ajalehtede liidu tegevdirektor Mart Raudsaar. Tema sõnul tagab see otsus ka postisüsteemi säilimise lähiaastatel.
2018. aastal oli toetus 1,278 miljonit eurot. Sel aastal lisandub pool miljonit eurot ja 1,778 miljonit eurot jääb ka järgmise aasta baassummaks.

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411