Teisipäev, jaanuar 15, 2019
 

Riigimaja asukoht endiselt teadmata

Sügisel tuli uudis, et peagi otsustab RKAS Hiiumaa riigimaja asukoha, lõplik asukoht on aga endiselt ebaselge.
Novembris kirjutas Hiiu Leht, et riigimaja asukoht selgub peagi, kuid Hiiumaa vallavalitsuses ei teatud plaanidest midagi. Riigi Kinnis­vara ASi esindajad käisid vallavalitsuses 28. novembril ja vald esitas seejärel omapoolsed pakkumised, kuhu riigimaja võiks tulla.
RKASi kommunikatsiooni­juhi Mariliis Sepperi sõnul käib praegu aktiivselt eeltöö ja analüüs kõige sobilikuma riigimaja asukoha leidmiseks. Sõelal on endiselt Pargi 2 kinnistu, mis oli juba ka sügisel võimaliku uue riigimaja
asukohana kaalumisel. Lisaks veel Kõrgessaare maantee 2, kus praegu asub Kärdla noortekeskus. Kolmanda variandina Leigri väljak 5, kus asus varem maavalitsus ja nüüdne riigimaja. “Veel on ka eraomandis olevad võimalused, mille kohta aadresse jagada pole võimalik,” lisas Sepper.
Praegune liiga kaugel
Endine maavalitsuse hoone aadressil Leigri väljak 5 on piisavalt suur, et mahutada kõik Kärdlas asuvad riigiasutused, sellegipoolest otsitakse riigimajale uut asukohta.
Põhjusena tõi RKAS, et praegune riigimaja on Kärdla kesklinnast liiga kaugel. Leigri väljak 5 asub Kesk­väljakust enam kui 2 kilomeetri kaugusel, mis polevat väikelinna mastaape arvestades ja kliendi mugavust silmas pidades teenindusasutusele vastuvõetav.
Riigi kasutuses on Kärdlas veel teisigi hooneid, neid aga ei saa riigimajana kasutusse võtta, sest on asutuste kokku­kolimiseks liiga väikesed.
1200 ruutu vaba pinda
Juhul kui kõiki riigiasutusi Leigri väljak 5 majja ei kolita, jääb hoones kasutuseta ligikaudu 40 protsenti üüritavast pinnast, mida tulenevalt asukohast pole võimalik ka erasektorile välja üürida. Arvestades ka Leigri väljak 5
maja investeerimisvajadustega, leiti, et sobivama lahenduse olemasolul on riigil kasulikum hoone kasutamisest loobuda.
Uue riigimaja rajamisel jääks endises maavalitsuse hoones tühjaks 1218 ruutmeetrit seni riigiasutuste kasutuses olevat pinda. Ühtlasi võib juhtuda, et maavalitsuse hoonet tabab sama saatus, mis kunagist Hiiu Kaluri kontorihoonet Sadama tn 15, mis seisab osaliselt tühjana ja ajahambast puretuna.
2012. aastal läbis praegu riigimajana kasutuses olev hoone põhjaliku uuenduse, mis läks kokku maksma
240 000 eurot ja mida rahastati CO2 kvoodi müügist. Renoveerimise käigus tehti kunagise kasarmu ja 1970. aastal täitevkomiteeks ümber ehitatud hoonele uued katused, pööningute ja fassaadide soojustused. Osaliselt sai hoone ka uued uksed ja aknad, parandati rõdu. Lisaks sai uue ilme ka välisfassaad.

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411