Teisipäev, jaanuar 8, 2019
 

Parvlaevad ühinesid mälestus­hetkega

Sigrid Leigri | Hiiu Leht
3. jaanuaril kell 10.30 helisesid üle Eesti kiriku­kellad ning mälestati vaikuse­minuti ja piduliku tseremooniaga Vabadussõjas võidelnuid ja langenuid. Sel aastal ühinesid algatusega ka TS Laevad parvlaevad, mis viledega mälestusminuti algusest märku andsid.
Kärdlas olid Tartu rahu auks üles rivistatud kaitseliitlased, naiskodukaitsjad, noored kotkad ja kodu­tütred Teises maailmasõjas langenute mälestusmärgi juures, kuna Hiiumaa on ainus maakond, kus veel puudub mälestusmärk Vabadussõjas langenutele. Tseremoonia käigus asetati mälestusmärgi jalamile langenute mälestuseks pärjad.
Vabadussõja Hiiumaa mälestusmärgi ideekonkursi võitis Sander Paljaku “Ohverdus”. Mälestusmärk rajatakse Pühalepa kiriku juurde ning praegu kogutakse ehituseks raha. Annetada saab Hiiumaa muinsuskaitse seltsi arveldusarvele EE192200221070676528, märgusõna “Vabadussõja monument”.

 

Sildid: ,

Kommentaarid: 2

(kommenteerimine on suletud)

 
 • Vello, hiidlane

  Mälu on ikka lühike! Kui “Poisi” idee nö ellu ärkas, oli kohalikus lehes ja mujal juttu kõigis sõdades (sh Vabadussõda) hukkunud hiidlaste mälestusmärgist. Jah, saigi kena asi. Nüüd loen imestusega, et on vaid II maailmasõjas langenute mälestusmärk… Juba pikka aega tegutsetakse Suuremõisa mälestusmärgi heaks – ega küll küllale liga ka ei tee?

   
   
   
  • Juttu oli sellest, et sel mälestusmärgil saavad olema koos vene, saksa ja soome vägedes st talvesõjas langenud hiidlaste nimed – nii et ikkagi teises maailmsõjas langenute nimed. Vabadussõda see ei hõlma ja vabadussõjas langenud hiidlaste nimesid seal pole. Just seepärast algatati ka vabadussõja mälestusmärgi loomine.

    
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411