Teisipäev, jaanuar 8, 2019
 

Parvlaevad Hiiumaa ja Muhumaa kolisid Kanadasse

Harda Roosna
Kanada Labradori provintsis asutatud ettevõte ostis Wood­ward Groupi parvlaevad, mis varem kandsid nimesid Muhumaa ja Hiiumaa.
Alused hakkavad teenindama reisijad vastavalt Belle Isle väinas ja Labradori põhja­rannikul.
Kolme kuu jooksul läbisid mõlemad parvlaevad värskendus­kuuri, said uued põrandad, mööbli, LEDvalgustuse ning kerele värske värvi. Möödunud aasta detsembris ristiti meile kõigile teada ja tuntud parvlaev Muhumaa uue nimega Qajaq. “Tahtsime laevale anda nime, mis peegeldab Labradoride põliselanikke ning oleks Ida-Kanada inuiti keeles ka mugav hääldada,” ütles Woodwardi grupi asepresident Peter Woodward.
Üheksa aastat tagasi Norras ehitatud ja viis aastat Kuivastu-Virtsu vahel reisijaid teenindanud parvlaev Muhumaa, kandes vahepeal nime Grete, pääseb Saksamaa jõgedelt taas merele. Nimelt alustab käesoleva aasta jaanuaris või hiljemalt veebruaris Qajaq reisijate teenindamist Kanada idarannikul, Newfoundlandi ja Labradori provintsis, Belle Isle väinas.
40 aastat noorem
Laev asendab endist, 48aastast parvlaeva Apollo, millel oli 1500 reisijakohta ning mis on Woodwardi sõnul liinile liiga suur. “Keskmiselt 400 reisija veoks on Qajaq, kuhu mahub 600 reisijat, paras,” sõnas ta, lisades, et talle valmistab rõõmu ka oluliselt ehk pea poole väiksem fossiilkütuse vajadus. “Meie süsiniku jalajälg väheneb poole võrra.”
Liini Labradori ja Newfoundlandi saare vahel opereerib Woodward Groupi tütarettevõte Labrador Marine. Leping, mille maksumus on 11,9 miljonit Kanada dollarit aastas, sõlmiti provintsi valitsusega 12 aastaks.
Sõsarlaev Hiiumaa, mis hakkab teenindama reisijaid Labradori põhjarannikul, ootab veel nimevahetust. Peter Woodwardi sõnul ostis Wood­ward Group ka kolmanda parvlaeva (nähtavasti
Saaremaa – toim), millele loodetakse samuti piir­konnas rakendust leida. Kolme laeva ostutehingu hinda asepresident ei öelnud, vaid sõnas, et see on olnud tema elu suurim investeering. “Ei kujuta isegi ette, et suudaks sellise summa elu jooksul ära kulutada,” tõdes ta.
Sirli Tooming,
Meie Maa
Allikas: CBC/Radio-Canada

 

Sildid: , , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411